جستجو در سایت

وقت سفارت ایتالیا

logo

وقت سفارت ایتالیا از سایت CKGS، به عنوان کارگزار رسمی سفارت ایتالیا در تهران، رزرو می شود. به دلیل ازدیاد کاربران در این سایت، معمولا سرور آن به مشکل خورده و رزرو وقت را مشکل می سازد. کارشناسان مجرب ما در سبزینه می توانند در این امر به شما یاری رسانند.

جهت دریافت مشاوره در خصوص وقت سفارت ایتالیا، تهیه مدارک لازم و تخمین درصد شانس ویزا با مشاوران ما به شماره 02141383 و در روزهای تعطیل با شماره 09121717717 تماس حاصل فرمایید.

در ادامه به مطالب مختلف در خصوص وقت سفارت ایتالیا خواهیم پرداخت.

وقت سفارت ایتالیا vfs

وقت سفارت ایتالیا vfs بر خلاف نامش در دفتر کاکس اند کینگز گلوبال سرویس در تهران (Cox and Kings Global Service) انجام می پذیرد. شرکت کاکس اند کینگز سنگاپور نماینده رسمی سفارت ایتالیا در تهران می باشد، و مسئولیت خدمات ویزای ایتالیا از جمله تعیین وقت سفارت و بررسی پرونده های درخواست ویزا به این دفتر واگذار شده است. متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا از نوع توریستی، تحصیلی، تحقیقاتی کوتاه مدت و تجاری بایستی جهت تعیین وقت سفارت، ارائه مدارک، انگشت نگاری و وقت مصاحبه ایتالیا به این دفتر مراجعه نمایند.

چگونه وقت سفارت ایتالیا بگیریم؟

جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا بایستی از طریق سایت کاکس اند کینگز ایتالیا اقدام نمود. مراحل تعیین وقت به شرح ذیل می باشد:

مراحل گرفتن وقت سفارت ایتالیا

 1. گام نخست جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا مراجعه به سایت شرکت کاکس اند کینگز می باشد.
 2. در گام دوم بایستی نسبت به ایجاد یک حساب کاربری در این سایت اقدام نمود.
 3. سپس بایستی نسبت به مشخص کردن نوع ویزای مورد درخواست و تکمیل اطلاعات مورد نیاز اقدام نمود.
 4. در نهایت وقت سفارت ایتالیا در این سایت مشخص شده، و متقاضی می بایست در زمان معین شده جهت ارائه مدارک و انگشت نگاری به دفتر cox & kings ایتالیا مراجعه نمایند. پرداخت مبلغ 85 یورو در دفتر ckgs ایتالیا الزامی می باشد.

هر گونه اشتباه در روند تعیین وقت سفارت ایتالیا آنلاین از جمله تکمیل فرم، اطلاعات و نوع ویزای درخواستی منجر به رد شدن وقت سفارت ایتالیا خواهد شد، لذا توصیه می شود جهت حصول اطمینان از درستی روند تعیین وقت سفارت، امور خدمات ویزا به کارشناسان مجرب آژانس سبزینه سپرده شود.

مدارک مورد نیاز سفارت ایتالیا در تهران

مدارک مورد نیاز سفارت ایتالیا در تهران جهت تعیین وقت سفارت به شرح ذیل می باشد:

 • تصویر پاسپورت
 • وضعیت تاهل
 • شماره موبایل
 • آدرس ایمیل
 • تاریخ دقیق سفر
 • نوع ویزای درخواستی
 • آدرس منزل
 • کد پستی (برخی سفارت ها)

متقاضیان وقت سفارت ایتالیا بایستی اطلاعات فوق را به کارشناسان آژانس سبزینه تحویل داده، و سپس جهت مراجعه حضوری به دفتر کاکس اند کینگز ولنجک مدارک ذیل را تهیه نمایند:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای ایتالیا (شامل تاریخ ورود و خروج به ایتالیا، نوع ویزای مورد درخواست، منابع مالی تأمین سفر، مشخصات همراه، مشخصات میزبان در ایتالیا (در صورت وجود دعوتنامه)، برنامه سفر دقیق
 • اصل کارت ملی و شناسنامه
 • گذرنامه جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی گذرنامه قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شنگن در گذشته)

*توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان (خصوصاً کشورهای منطقه شنگن) یکی از عوامل متقاعد کننده افسر ویزا در اثبات توریست بودن متقاضی و بازگشت وی به کشور خود پس از پایان سفر می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 35 در 45 میلیمتر، رنگی ، زمینه سفید، تمام رخ، 70% زوم چهره، بدون روتوش
 • پرینت گردش حساب بانکی (سه ماهه حساب جاری) با حداقل 80 میلیون تومان (توجه: گردش حساب بایستی دارای تراکنش های طبیعی بوده و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت ها و واریز ها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای افسر ویزا وجود نداشته باشد.)

*توضیحات: نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی و تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش حساب تأثیرگذار می باشند. باید توجه داشت که از واریز مبالغ سنگین به یک حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزا نباید بیش از 30 درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام سفارت یا شرکت ckgs ایتالیا از بانک وجود دارد.

 • پرینت سپرده بانکی (در صورت وجود)
 • تمکن مالی و ذکر موجودی (به یورو)
 • سند ملک (درصورت وجود)

*توضیحات:

–  ارائه سند ملکی جهت اخذ ویزای ایتالیا الزامی نمی باشد، اما درصد اخذ ویزای ایتالیا را افزایش می دهد.

–  ارائه سند شریکی نیز بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه (با کد رهگیری) نیز بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر هجده سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری و یا حکم حضانت فرزند الزامی است.
 • رزرو بلیت هواپیما رفت و برگشت به کشور مورد تقاضا. توجه فرمائید رزرو های جعلی منجر به ریجکتی ویزای ایتالیا خواهند شد.
 • دریافت بیمه مسافرتی فردی یا جمعی برای کل مدت سفر با حداقل پوشش بیمه به مبلغ 30000 تا 50000 یورو – شرکت بیمه گذار نیز بایستی در کشور مورد تقاضای ویزا نمایندگی داشته باشد. متقاضیان می توانند جهت خرید آنلاین بیمه مسافرتی از طریق سایت آژانس سبزینه اقدام نمایند.
 • واچر رزرو هتل (تأییدیه رزرو) برای تمام شب های اقامت، یا اصل دعوتنامه با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. لازم به ذکر است واچر جعلی منجر به ریجکتی ویزای ایتالیا خواهد شد. توجه نمائید در صورت اقدام به دریافت ویزای شینگن ایتالیا توسط آژانس مسافرتی سبزینه، دعوتنامه رسمی به متقاضی تعلق خواهد گرفت.

مدارک لازم برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی لارم برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر تاریخ شـروع به خدمت، تاریخ اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی، حقوق ماهانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (بر روی سربرگ شرکت) به همراه تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات در روزنامه رسمی + فیش حقوقی سه ماه آخر + لیست بیمه سه ماه آخر (در صورت وجود)

مدارک شغلی لازم برای پزشکان

 • پروانه طبابت، کارت نظام پزشکی، سوابق بیمه

مدارک شغلی لازم برای مشاغل آزاد

 • جواز کسب (پروانه بهره برداری)، سوابق بیمه

مدارک شغلی لازم برای دارندگان شرکت

 • آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات در روزنامه رسمی، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت که درآمد و سمت در آن لحاظ شود.

مدارک شغلی لازم برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی لازم برای ساختمان سازان

 • معرفی نامه، قرارداد کاری، جواز ساخت، آگهی تاسیس و یا کارت نظام مهندسی، سوابق بیمه (حتی اگر اختیاری باشد)

مدارک شغلی لازم برای کارمندان آزاد

 • قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی، درآمد و تعداد روزهای مرخصی، سوابق بیمه

مدارک شغلی لازم برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، آگهی تاسیس، سوابق بیمه
 • گواهی نامه فعالیت صنعتی

مدارک لازم برای بازنشستگان

 • حکم بازنشستگی، فیش حقوقی

*توجه: مدارک می بایست به زبان مورد تایید سفارت ترجمه شوند.

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن می تواند با توجه به شرایط متقاضی، زمان های مختلف و کشور مورد تقاضا متفاوت باشد. شرکت مسافرتی سبزینه با تحلیل و بررسی شرایط متقاضی، مدارک مورد نیاز ویزای شنگن را به متقاضی اعلام می نماید.

توجه فرمائید سفارت در صورت هر گونه جعل در مدارک شغلی ویزای متقاضی را ریجکت کرده و متقاضی را در لیست سیاه قرار خواهد داد. در صورت مناسب بودن شرایط متقاضی و تکمیل بودن مدارک وی، اخذ ویزای شینگن ایتالیا تضمینی خواهد شد. شرایط متقاضی به معنی وضعیت تاهل (ترجیحاً متأهل) و سن (ترجیحاً بالای 30 سال) می باشد.

مدت زمان وقت سفارت ایتالیا

مدت زمان وقت سفارت ایتالیا با توجه به میزان شلوغی و تقاضا متفاوت می باشد. در حال حاضر مدت زمان انتظار از زمان درخواست وقت سفارت ایتالیا تا فرا رسیدن زمان انگشت نگاری حدوداً بین دو الی چهار هفته به طول می انجامد.

هزینه وقت سفارت ایتالیا

هزینه وقت سفارت ایتالیا از طریق آژانس هواپیمایی سبزینه 190،000 تومان می باشد.

اطلاعات سفارت ایتالیا

اطلاعات سفارت ایتالیا و دفتر ckgs به شرح ذیل می باشد:

آدرس شرکت کاکس اند کینگز ایتالیا در تهران :

ولنجک، خیابان سیزدهم، مرکز خرید گالریا، طبقه چهارم

آدرس سفارت ایتالیا در تهران :

خیابان نوفل نوشاتو، پلاک 79/68 (68 ممیز 79)

ساعت کاری سفارت ایتالیا

ساعت کاری سفارت ایتالیا ساعت 8 الی 15 می باشد. روزهای تعطیل سفارت ایتالیا جمعه و شنبه می باشند. متقاضیان اخذ ویزا ایتالیا جهت وقت سفارت بایستی به مرکز کاکس اند کینگز ایتالیا مراجعه نمایند. زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا 8 الی 16 می باشد.

سایت سفارت ایتالیا

متقاضیان می توانند جهت مطالعه اخبار روز به سایت سفارت ایتالیا به آدرس www.ambteheran.esteri.it مراجعه نمایند.

تعیین وقت فوری و تضمینی سفارت ایتالیا با سبزینه

تعیین وقت فوری و تضمینی سفارت ایتالیا با سبزینه امکان پذیر می باشد. متقاضیان جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا می بایست مدارک خود را به کارشناسان مجرب آژانس سبزینه تحویل داده، و نامه تأییدیه وقت سفارت را دریافت نمایند.

وقت توریستی سفارت ایتالیا

وقت توریستی سفارت ایتالیا به منظور اخذ ویزای توریستی ایتالیا از طریق آژانس سبزینه امکان پذیر می باشد. متقاضیان جهت تعیین وقت توریستی بایستی مدارک لازم را به کارشناسان آژانس مسافرتی سبزینه ارائه نمایند، و در زمان معین شده جهت ارائه مدارک و انگشت نگاری به شرکت کاکس اند کینگز گالریا مراجعه نمایند.

وقت تجاری سفارت ایتالیا

متقاضیان جهت تعیین وقت تجاری سفارت ایتالیا از طریق آژانس هواپیمایی سبزینه می بایست مدارک خود را به کارشناسان ما ارائه نمایند، و در روز معین شده جهت ارائه مدارک و انگشت نگاری به شرکت کاکس اند کینگز تهران مراجعه نمایند.

وقت خانوادگی سفارت ایتالیا

وقت خانوادگی سفارت ایتالیا به دو نوع زن و شوهر و زن و شوهر + فرزند/فرزندان زیر 18 سال تقسیم می شود. متقاضیان جهت تعیین وقت خانوادگی سفارت ایتالیا می بایست مدارک مورد نیاز را به کارشناسان آژانس مسافرتی سبزینه ارائه نمایند، و در روز معین شده جهت ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری به شرکت کاکس اند کینگز ولنجک مراجعه نمایند.

وقت سفارت ایتالیا دانشجویی

متقاضیان جهت تعیین وقت دانشجویی سفارت ایتالیا می بایست اطلاعات شخصی مورد نیاز را به کارشناسان آژانس سبزینه ارائه نمایند، و در روز معین شده جهت ارائه مدارک مربوطه و انجام انگشت نگاری به شرکت کاکس اند کینگز در تهران مراجعه نمایند.

خدمات ویزا آژانس سبزینه شامل اخذ ویزا ، تکمیل فرم درخواست ویزا ، ارائه مشاوره در خصوص تهیه مدارک لازم (خصوصاً مدارک مالی)، ارائه برنامه سفر برای سفارت ، ارائه توصیه های لازم در خصوص بایدها و نبایدها در روز انگشت نگاری و مصاحبه (و در صورت نیاز همراهی متقاضی در روز وقت سفارت)، ارائه رزرو بلیط هواپیما ، ارائه رزرو هتل و ارائه بیمه مسافرتی می باشد.

متقاضیان خدمات ویزا می توانند جهت مشاوره در خصوص خدمات فوق با کارشناسان آژانس هواپیمایی سبزینه تماس حاصل فرمایند.

سوالات متداول وقت سفارت ایتالیا

برای سفر به ایتالیا چی کار کنم؟

ابتدا باید وقت سفارت ایتالیا را از سایت سی کی جی اس به نشانی  www.ckgsir.com دریافت کنید. سپس با تهیه مدارک مورد نیاز در ساعت مقرر  وارد دفتر این کارگزار شوید تا ادامه فرآیند طی شود.

وقت سفارت ایتالیا چقدر طول می کشد؟

به دلیل ازدحام جمعیت و درخواست ها معمولا پس از باز شدن وقت ها سایت CKGS دچار اختلال می شود. لذا اکثر متقاضیان موفق به دریافت وقت نمی شوند. پیشنهاد می شود که با زمان بندی مناسب برای دریافت وقت حداقل یک ماه تا دو ماه زودتر از سفر به فکر دریافت وقت بیفتید.

آیا شما وقت سفارت ایتالیا تضمینی می گیرید؟

بله، در صورت ارائه وقت توسط کارگزار ما به صورت تضمینی برای شما وقت سفارت گرفته و مطابق تاریخ مقرر آن را تحویل شما می دهیم.

آیا شما به صورت فوری وقت سفارت ایتالیا می گیرید؟

بله، به طور کل برای دریافت وقت ملاقات محدودیت وجود دارد. در صورت پر نبودن رزرو های ما برای شما در سریع ترین زمان ممکن وقت سفارت می گیریم.

سی کی جی اس چیست؟

شرکت کاکس اند کینگز یا به اختصار سی کی جی اس (CKGS) کارگزار رسمی کشور ایتالیا برای دریافت مدارک و انگشت نگاری متقاضیان این سفر می باشد.

سرویس های ویژه سی کی جی اس چیست؟

دریافت مدارک، انگشت نگاری، خدمات ارسال پستی به سراسر کشور، فتوکپی، عکس، پرینت و پر کردن فرم از سرویس های CKGS می باشد.

ساعت کاری سی کی جی اس کی است؟

همه روزه به غیر از تعطیلات و روزهای جمعه و شنبه از ساعت 8:30 تا 13:30 این دفتر مشغول به کار است.

تعطیلات CKGS کی می باشد؟

روز های جمعه و شنبه به همراه عاشورای حسینی، اولین روز نوروز، سیزده بِدَر، کریسمس، عید پاک،  روز ملی ایتالیا، روز کارگر، روز قدیسین و عروج

آدرس سی کی جی اس در تهران کجاست؟

تهران، ولنجک، انتهای خیابان سیزده شرقی، مرکز خرید گالریا، ساختمان اداری، طبقه چهارم

تلفن تماس دفتر سی کی جی اس در تهران چیست؟

021-22180701-4

زمان باز شدن وقت سفارت ایتالیا کی است؟

باز شدن وقت سفارت ایتالیا زمان مشخصی ندارد. هر ساعت و هر روز از روزهای هفته امکان باز شدن آن وجود دارد.

جواب وقت سفارت ایتالیا کی میاد؟

در حال حاضر معمولا دو هفته کاری بعد از ارائه مدارک در CKGS جواب آن می آید. البته گاها این مدت تا یک ماه به طول می انجامد.

وقت سفارت عادی ایتالیا با پریمیوم (وی آی پی) چه تفاوتی دارد؟

به طور کل تفاوت خاصی در نتیجه درخواست وجود ندارد. در وقت VIP تنها در سالنی متفاوت و خلوت تر ، به همراه پذیرایی مختصر انجام می شود. همچنین متقاضی حدود 30 یورو بیشتر پرداخت کرده و خدمات پستی  جواب درخواست رایگان می باشد.

سی کی جی اس چقدر بابت وقت سفارت دریافت می کند؟

پس از ورود به دفتر این مجموعه شما باید 107 یورو بابت وقت عادی و 140 یورو بابت وقت پریمیوم یا VIP بابت خدمات به این کارگزار پرداخت کنید.

آیا برای وقت سفارت ایتالیا نیاز به ربات است؟

خیر، دریافت وقت سفارت نیاز به ممارست، دانش فنی و کمی چاشنی شانس دارد.

آیا برای گرفتن وقت نیاز به دلال وقت سفارت ایتالیا داریم؟

خیر، امکان گرفتن وقت برای افراد عادی و با اینترنت عادی ایران وجود دارد.

حداکثر چند وقت قبل سفرم می توانم برای دریافت وقت ملاقات اقدام کنم؟

حداکثر 6 ماه قبل از تاریخ سفر این اقدام مجاز می باشد. البته توصیه می شود که 45 روز قبل از سفر وقت سفارت خود را دریافت کنید.

برای دریافت وقت سفارت از CKGS پاسپورتم باید چقدر اعتبار داشته باشد؟

برای سفر به ایتالیا باید حداقل سه ماه اعتبار گذرنامه داشته باشید.

اگر در زمان مقرر به دفتر CKGS نروم چه می شود؟

شما به مدت 60 روز بلاک شده و تا پایان این مدت نمی توانید وقت ملاقات دیگری بگیرید.

آیا افراد زیر 18 سال می توانند بدون همراه بزرگسال درخواست وقت سفارت بدهند؟

خیر، این افراد باید توسط والدین و یا سرپرست قانونی خود اقدام نمایند.

آیا برای اتباع افغان امکان دریافت وقت سفارت ایتالیا در ایران وجود دارد؟

بله، در صورتی که متقاضی اقامت بالای سه ماه ایران را داشته باشد.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 152  |
 5.00   از   5/00   از تعداد   1   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs