جستجو در سایت
logo

فرانسه کشوری است در شمال غربی اروپا که با بلژیک، اسپانیا، آلمان، لوکزامبوزگ و ایتالیا همسایه است. این کشور که چهارمین کشور دارای میراث جهانی در یونسکو است، به واسطه دارا بودن مکان های تاریخی، سواحل خیره کننده  و ... یکی از مناسبترین مقاصد گردشگری به شمار می رود. در صورتی که قصد مهاجرت به این سرزمین زیبا را دارید، با این مطلب از سبزینه در رابطه با شرایط اخذ ویزای فرانسه همراه باشید و با خدمات آژانس سبزینه در رابطه با دریافت ویزای فرانسه آشنا شوید.

چگونه ویزای فرانسه بگیریم؟

جهت اخذ ویزا فرانسه ، در قدم نخست ، می بایست نسبت به دریافت وقت سفارت فرانسه به صورت آنلاین از طریق سایت رسمی دولت فرانسه اقدام نمود. برای این کار، ابتدا می بایست یک حساب کاربری در وب سایت دولت فرانسه ایجاد نموده، سپس نسبت به تکمیل فرم درخواست ویزای فرانسه اقدام نمود. هر گونه خطا در فرایند اخذ وقت سفارت، از جمله تکمیل فرم و ارسال اطلاعات، موجب رد شدن وقت سفارت فرانسه خواهد شد. لذا توصیه می شود جهت دریافت وقت vfs فرانسه از طریق کارشناسان مجرب آژانس هواپیمایی سبزینه اقدام نمود.

سپس تا زمان فرا رسیدن زمان وقت سفارت و مراجعه حضوری به دفتر vfs گلوبال در هروی سنتر در تهران می بایست نسبت به فراهم آوردن مدارک مور نیاز ویزای فرانسه اقدام نمود. لیست کامل مدارک مورد نیاز برای ویزای فرانسه را می توانید کمی پایین تر مطالعه نمائید. لازم به ذکر می باشد که نیازی به فراهم آوردن تمام مدارک لیست شده نمی باشد، و مدارک مورد نیاز برای هر فرد با توجه به شرایط ایشان متفاوت می باشد. کارشناسان مجرب آژانس مسافرتی سبزینه با بررسی شرایط هر فرد، مدارک مورد نیاز مختص هر فرد را به ایشان معرفی کرده، و با مشاوره در خصوص تهیه مدارک بیشتر، به خصوص مدارک مالی، موجب افزایش درصد شانس ویزای فرانسه خواهند شد.

برای دریافت مشاوره تلفنی با کارشناسان سبزینه در تماس باشید.

در نهایت بایستی به همراه مدارک اخذ ویزای فرانسه به شرکت vfs فرانسه در هروی سنتر در تهران جهت ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری مراجعه نمود، و تا زمان مشخص شدن جواب ویزای فرانسه در انتظار ماند.

اخذ ویزای فرانسه تضمینی

 

ویزای فرانسه vfs

 ویزای فرانسه vfs به معنی اخذ ویزای فرانسه از دفتر vfs گلوبال در میدان هروی در تهران می باشد. مرکز vfs گلوبال به عنوان نماینده رسمی دولت فرانسه وظیفه و مسئولیت انجام امور مربوط به اخذ ویزای فرانسه را از جمله دریافت مدارک متقاضیان و انجام انگشت نگاری بر عهده گرفته است. متقاضیان اخذ ویزای فرانسه می بایست ابتدا نسبت به دریافت وقت سفارت فرانسه از طریق آژانس سبزینه اقدام نموده، سپس به همراه مدارک لازم به دفتر vfs فرانسه در تهران مراجعه نمایند.

هزینه ویزای فرانسه

 

انواع ویزای فرانسه

انواع ویزای فرانسه به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود، که در ادامه به معرفی هر یک از انواع آن ها خواهیم پرداخت.

ویزای کوتاه مدت فرانسه

ویزای کوتاه مدت فرانسه به نوعی از ویزای فرانسه اشاره دارد که مدت مجاز اقامت آن کمتر از 90 روز باشد. به این معنی که متقاضی با در دست داشتن انواعی از ویزای فرانسه که در دسته کوتاه مدت قرار می گیرند مجاز به اقامت در خاک فرانسه بیش از 90 روز نیستند، و بایستی خاک فرانسه را پیش از آن مدت ترک نمایند. انواع ویزا کوتاه مدت فرانسه شامل ویزای توریستی، ویزای ترانزیت و برخی ویزاهای کاری فرانسه می باشد که مدت مجاز اقامت آن ها کمتر از 90 روز باشد.

ویزای توریستی فرانسه

ویزای توریستی فرانسه به نوعی از ویزای فرانسه اشاره دارد که جهت اهداف گردشگری و گاهاً اهداف درمانی اخذ می گردد. مدت اعتبار ویزا توریستی فرانسه (visa validity) تا سقف 6 ماه و مدت مجاز اقامت آن (duration of stay) تا سقف 3 ماه صادر می گردد. بدین معنی که متقاضی در یک بازه زمانی 6 ماهه می تواند به خاک فرانسه ورود کرده، و تا مدت 90 روز در خاک فرانسه اقامت داشته باشد. مسافر می بایست پیش از انقضای تاریخ اعتبار ویزای خود خاک فرانسه را ترک نماید.

متقاضی با در دست داشتن این نوع از ویزا، اجازه کار یا تحصیل در فرانسه را نداشته، و تنها مجاز به اقامت جهت اهداف گردشگری و یا اهداف درمانی می باشد.

اخذ ویزا فرانسه برای آن دسته از افرادی که از اعتبار و سابقه سفر بالایی برخوردار هستند، به صورت مولتی یا مولتیپل صادر می گردد. به این معنی که این افراد با در دست داشتن ویزای فرانسه مولتی می توانند در مدت زمان اعتبار ویزای خود به هر تعداد سفر که مایل بودند به خاک فرانسه ورود و خروج نمایند. ویزای فرانسه سینگل به این معنی می باشد که متقاضی در مدت زمان اعتبار ویزای خود، تنها یک بار می تواند به خاک فرانسه ورود کند، و پس از پایان سفر اعتبار ویزای وی به پایان می رسد.

بایستی به این نکته اشاره نمود که مدت اعتبار ویزای فرانسه برای افرادی که از اعتبار کمی برخوردار هستند به مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت کمتری صادر می گردد. این قاعده برای اغلب متقاضیان ایرانی صدق می کند، و گاهاً شاهد صدور ویزای فرانسه به همان مدت زمان سفر متقاضی (به عنوان مثال ویزایی با مدت اعتبار 1 ماهه و مدت مجاز اقامت 15 روزه) بوده ایم.

ویزای توریستی فرانسه بدون دعوتنامه

وجود دعوتنامه در اخذ ویزای تضمینی فرانسه الزامی نیست، و چنانچه متقاضی از شرایط مناسب و مدارک کامل برخوردار باشد اخذ ویزای فرانسه تضمینی خواهد شد. ارائه دعوتنامه از فرانسه از خانواده متقاضی از اعتبار و تأثیر اندکی در درصد شانس اخذ ویزای فرانسه برخوردار است، و تنها دعوتنامه های کاری و تجاری (به عنوان مثال جهت شرکت در یک کنفرانس) و دعوتنامه های دانشگاهی (برای انجام تحقیقات یا پروژه های علمی) معتبر و تأثیرگذار می باشند.

ویزای توریستی فرانسه با دعوتنامه

ویزای توریستی فرانسه با دعوتنامه کاری یا دانشگاهی در درصد شانس ویزا فرانسه بسیار تأثیرگذار هستند. دعوتنامه کار از فرانسه به معنی شرکت در یک اتفاق تجاری (مانند حضور در یک کنفرانس، بازدید از یک پروژه یا معدن و ...)، و دعوتنامه دانشگاهی از فرانسه به معنی شرکت در یک اتفاق علمی (مانند شرکت در یک تحقیق یا پروژه علمی) می باشد. دعوتنامه از خانواده در فرانسه از اعتبار و تأثیر اندکی در درصد شانس ویزا شدن فرانسه برخوردار است.

ویزای تجاری فرانسه

ویزای تجاری فرانسه یا france business visa به نوعی از ویزا گفته می شود که برای اهداف تجاری اخذ می گردد. اغلب ویزای کاری فرانسه (france work visa) با ویزای تجاری فرانسه اشتباه گرفته می شود. ویزای کاری برای افراد خاص و متخصصی اخذ می گردد که از طرف یک شرکت برای مدت کمتر یا بیشتر از 90 روز استخدام شده اند. در حالی که ویزای تجاری برای افرادی اخذ می گردد که از طرف یک شرکت ایرانی جهت بازدید از یک رویداد تجاری با دعوتنامه از طرف یک شرکت فرانسوی به این کشور سفر می نمایند. جهت اخذ ویزای تجاری فرانسه بایستی مدارکی مبنی بر همکاری فی مابین شرکت ها در ایران و فرانسه ارائه شود.

ویزای طولانی مدت فرانسه

ویزای طولانی مدت فرانسه در واقع نوعی از ویزا محسوب نمی شود، و مانند ویزای کوتاه مدت فرانسه به عنوان یک "دسته" محسوب می شود. ویزاهایی که مدت مجاز اقامت آن ها بیشتر از 90 روز صادر شود، در واقع در دسته ویزاهای طولانی مدت فرانسه قرار خواهند گرفت. در گذشته، ویزای توریستی، کاری، تحصیلی و خانواده فرانسه برای ایرانیان تا سقف 4 سال اعتبار صادر می شد، ولی امروزه به علت جریانات و تحولات ایران و افزایش مهاجرت ایرانیان ویزای فرانسه از هر نوعی تا سقف اعتبار 1 ساله و مدت مجاز اقامت 6 ماهه صادر می گردد.

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت اهداف تحصیلی اخذ می گردد. این نوع از ویزا بسته به هدف متقاضی به 2 نوع کوتاه مدت (زیر 90 روز) و بلند مدت (بیش از 90 روز) صادر می گردد. جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه بایستی ابتدا نسبت به دریافت پذیرش تحصیلی از فرانسه اقدام نمود. سپس بایستی نسبت به دریافت وقت سفارت فرانسه تحصیلی اقدام نمود، و در روز معین شده جهت ارائه مدارک و انگشت نگاری به vfs فرانسه در تهران مراجعه نمود. ویزای تحصیلی فرانسه با برچسب Etudiant به معنی Student صادر می گردد.

ویزای کاری فرانسه

ویزای کاری فرانسه به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت اهداف کاری بلند مدت (بیش از 90 روز) و کوتاه مدت (کمتر از 90 روز) اخذ می گردد. متقاضی جهت اخذ ویزای کاری فرانسه می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه کاری از فرانسه اقدام نماید. سپس بایستی نسبت به دریافت وقت تجاری سفارت فرانسه از طریق آژانس سبزینه اقدام نمود. پس از آن، بایستی در روز معین شده به دفتر vfs گلوبال جهت ارائه مدارک مورد نیاز اخذ ویزای شینگن فرانسه و انگشت نگاری مراجعه نمود، و تا زمان مشخص شدن جواب ویزا فرانسه در انتظار ماند.

ویزای استارتاپ فرانسه

اخذ ویزای استارتاپ فرانسه یکی از راه های دریافت اقامت این کشور است. در این روش شما باید مدارک مورد نیاز را، از جمله ایده تجاری، طرح تجاری، نامه حمایت از یک منبع معتبر در فرانسه و مدارک مالی، جهت اخذ ویزای استارتاپ فرانسه ارائه دهید. چنانچه با طرح شما موافقت شود، می توانید در فرانسه به مدت 4 سال زندگی کنید، و پس از آن جهت اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایید.

ویزای ICT فرانسه

چنانچه در شرکتی مشغول به فعالیت هستید، که دارای شعب مختلف در فرانسه و کشورهای دیگر است، و شما دارای قابلیت های شغلی یا تحصیلی ای هستید که کارفرما به شما کار یا مأموریتی در شعبه ای در فرانسه سپرده است، می توانید جهت اخذ ویزای ICT فرانسه اقدام نمایید. این نوع از ویزا بلند مدت بوده، و اعتبار آن از 12 ماه تا 3 سال است. همچنین امکان پیوستن اعضای خانواده به شما در این نوع از ویزا وجود دارد. لازم به ذکر است شما باید واجد شرایط اخذ ویزای ICT باشید، و مدارک شما به صورت کامل توسط سفارت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ویزای ملاقات خانواده و دوستان فرانسه

ویزای ملاقات خانواده و دوستان فرانسه به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت بازدید از خانواده در فرانسه اخذ می گردد. این نوع ویزا فقط برای افرادی صادر می گردد که خانواده آن ها دارای شهروندی یا اقامت فرانسه باشند. مدت مجاز اقامت ویزای بازدید خانواده 3 ماهه الی 1 ساله می باشد. متقاضی پس از وارد شدن به خاک فرانسه می بایست نسبت به دریافت مجوز اقامت فرانسه اقدام نماید.

ویزای ترانزیت فرودگاهی فرانسه

ویزای ترانزیت فرودگاهی فرانسه به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت تعویض پرواز در فرودگاه فرانسه اخذ می گردد. دارنده این ویزا حق خروج از فرودگاه در فرانسه را نخواهد داشت.

ویزای ورود مجدد فرانسه

ویزای ورود مجدد فرانسه یا ویزای بازگشت فرانسه مختص افرادی است که مجوز اقامت دائم فرانسه را دارند. چنانچه این افراد قصد بازگشت به فرانسه داشته باشند ولی مجوز اقامت دائم فرانسه آن ها مفقود، دزدیده یا اعتبار آن به پایان رسیده باشد، نیاز به اخذ ویزای بازگشت فرانسه دارند.

ویزای هنرمندان فرانسه

ویزای هنرمندان فرانسه یا همان پاسپورت تلنت، به نبوغی تعلق می گیرد که بتوانند اثبات کنند برای بیش از 3 ماه نیاز به اقامت در فرانسه دارند. اعتبار این نوع از ویزا از 12 ماه تا 4 سال می باشد، و اعضای خانواده نیز می توانند در فرانسه اقامت داشته باشند. در این روش مهاجرتی، شما باید در یکی از زمینه های علوم، ادبیات، هنر، پژوهش، تحصیلی یا ورزشی فعال و شاخص باشید.

ویزای پزشکی فرانسه

ویزای پزشکی فرانسه می تواند به دو نوع ویزای درمانی یا ویزای فرانسه برای پزشکان اشاره داشته باشد. در نوع اول، بیماران می توانند جهت اهداف درمانی، با ارائه مدارک درمانی به سفارت، به فرانسه سفر کنند. در نوع دیگر، پزشکانی که قصد سفر به فرانسه برای اهداف کاری، از جمله شرکت در نمایشگاه، کنفرانس یا جلسات دیگر، دارند می توانند با ارائه مدارک مرتبط جهت اخذ ویزای فرانسه اقدام نمایند.

ویزای تلنت (نخبگان) فرانسه

این نوع از ویزا کمی بالاتر در قسمت ویزای هنرمندان فرانسه توضیح داده شد. همانطور که از نام آن پیدا است، ویزای تلنت (پاسپورت تلنت) به نخبگانی تعلق می گیرد که در یکی از حوزه های علوم، ادبیات، هنر، تحصیل، پژوهش یا ورزش مشغول به فعالیت باشند و دارای قابلیت های ویژه ای باشند. پاسپورت تلنت در واقع یکی از روش های مهاجرتی به حساب می آید، که در ابتدا اعتبار ویزای آن تا 4 سال می باشد.

شرایط اخذ ویزای فرانسه چیست؟

شرایط اخذ ویزای فرانسه شامل شرایط سنی و تأهل و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا فرانسه می باشد. افراد متأهل و بالای 30 سال از شانس ویزای فرانسه بیشتری برخوردار هستند. البته افراد مجرد و زیر 30 سال نیز، چنانچه مدارک آن ها تکمیل باشد، از شانس اخذ ویزای فرانسه نیز برخوردار هستند. هر گونه مدارکی که نشان دهنده وابستگی های متقاضی در کشور خود و تضمین بازگشت وی به ایران پس از پایان سفر باشد، درصد شانس ویزای فرانسه را افزایش خواهد داد. مدارکی که نشان دهنده وابستگی های متقاضی در کشور خود (مانند خانواده) و توانایی تأمین هزینه های سفر باشد، افسر ویزا را متقاعد به بازگشت متقاضی به کشور خود می کند. سابقه سفر به هر کشوری در جهان نیز در اثبات توریست بودن متقاضی بسیار مأثر می باشد. چنانچه متقاضی از شرایط مناسب و مدارک کامل برخوردار باشد، اخذ ویزای فرانسه تضمینی خواهد شد.

 

شرایط دریافت ویزای فرانسه

 

مراحل اخذ ویزای فرانسه

مراحل اخذ ویزای فرانسه به ترتیب به شرح ذیل می باشد:

 1. ایجاد حساب کاربری در سایت سفارت فرانسه
 2. تکمیل فرم درخواست ویزای فرانسه
 3. دریافت وقت سفارت فرانسه
 4. مراجعه حضوری به دفتر vfs گلوبال در میدان هروی در تهران جهت ارائه مدارک و انگشت نگاری
 5. انتظار تا زمان دریافت پاسخ ویزای فرانسه

 

هر گونه خطا در فرایند اخذ ویزا منجر به ریجکتی ویزای فرانسه خواهد شد، لذا توصیه می شود جهت اخذ ویزای فرانسه یا برخی از خدمات، که به آن ها آشنایی ندارید، از طریق کارشناسان آژانس مسافرتی سبزینه اقدام شود.

خدمات آژانس سبزینه در حوزه کشور فرانسه شامل اخذ ویزا فرانسه ، تکمیل فرم ویزا فرانسه ، اخذ وقت vfs فرانسه ، ارائه مشاوره در خصوص نحوه تهیه مدارک (به خصوص مدارک مالی)، ارائه برنامه سفر کامل جهت ارائه به دفتر vfs، ارائه توصیه های لازم در خصوص بایدها و نبایدها در خصوص در روز انگشت نگاری، همراهی متقاضی در vfs هروی سنتر در صورت تمایل، رزرو بلیط هواپیما، رزرو هتل و صدور بیمه مسافرتی می باشد.

متقاضیان ویزا فرانسه می توانند جهت مشاوره در خصوص شرایط خود و تخمین درصد ویزای فرانسه با کارشناسان آژانس مسافرتی سبزینه تماس حاصل فرمایند.

 

مدارک لازم برای ویزای فرانسه

مدارک لازم برای ویزای فرانسه شامل موارد ذیل می باشد:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای فرانسه (شامل تاریخ ورود و خروج به فرانسه، نوع ویزای مورد درخواست، منابع مالی تأمین سفر، مشخصات همراه، مشخصات میزبان در فرانسه (در صورت دعوتنامه)، برنامه سفر
 • اصل کارت ملی و شناسنامه
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

*توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان (خصوصاً کشورهای منطقه شینگن) یکی از عوامل متقاعد کننده افسر ویزا در اثبات توریست بودن متقاضی و بازگشت وی به کشور خود پس از پایان سفر می باشد.

 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 35 در 45 میلیمتر، رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، 70% زوم چهره، بدون روتوش
 • پرینت حساب بانکی (گردش سه ماهه حساب جاری) با حداقل 80 میلیون تومان (توجه: گردش حساب بانکی بایستی دارای تراکنش های طبیعی باشد و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت ها و واریزها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای افسر ویزا وجود نداشته باشد.)

*توضیحات: نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار گردش حساب بانکی تأثیر گذار هستند. باید توجه داشت از واریز مبالغ سنگین به یک حساب مرده پرهیز کرد. تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزای فرانسه نبایستی بیش از 30 درصد موجودی حساب را برداشت کرد، زیرا احتمال استعلام vfs یا سفارت از بانک وجود دارد.

 • پرینت سپرده بانکی (در صورت وجود)
 • تمکن مالی و ذکر موجودی (به یورو)
 • در صورت سفر فرزندان زیر 18 سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایت نامه محضری یا حکم حضانت فرزند الزامی است.
 • خرید بلیت هواپیما رفت و برگشت به کشور مورد تقاضا. توجه فرمایید رزرو های جعلی منجر به ریجکت ویزای فرانسه خواهند شد.
 • دریافت بیمه مسافرتی فردی یا جمعی برای کل مدت سفر با حداقل پوشش بیمه به مبلغ 30000 تا 50000 یورو. *شرکت بیمه گذار نیز می بایست در کشور مورد تقاضای ویزا نمایندگی داشته باشد. متقاضیان می توانند جهت خرید بیمه مسافرتی آنلاین از طریق وب سایت آژانس مسافرتی سبزینه اقدام نمایند.
 • رزرو هتل (واچر رزرو هتل) برای تمام شب های اقامت، یا اصل دعوتنامه (با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت). *لازم به ذکر است واچر های جعلی منجر به ریجکتی ویزا فرانسه خواهند شد. توجه نمایید در صورت اقدام به اخذ ویزا شینگن فرانسه توسط آژانس مسافرتی سبزینه، دعوتنامه رسمی به متقاضی تعلق خواهد گرفت.

مدارک لازم برای دانشجویان و محصلین

 • گواهی اشتغال به تحصیل، توصیه نامه از استاد دانشگاه

مدارک شغلی لازم برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر تاریخ شـروع به خدمت، تاریخ اعتبار قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی، حقوق ماهیانه و تعداد روز های مرخصی طبق فرمت ارسالی (روی سربرگ شرکت) به همراه تاریخ، شماره، امضا مدیر عامل و مهر شرکت + یک نسـخه از آگهی تاسیس شرکت و آخرین تغییرات در روزنامه رسمی + فیش حقوقی 3 ماه آخر + لیست بیمه 3 ماه آخر (در صورت وجود)

مدارک شغلی لازم برای پزشکان

 • سوابق بیمه، پروانه طبابت، کارت نظام پزشکی

مدارک شغلی لازم برای مشاغل آزاد

 • سوابق بیمه، جواز کسب/پروانه بهره برداری

مدارک شغلی لازم برای دارندگان شرکت

 • آگهی تاسیس شرکت و آخرین تغییرات، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت (که درآمد و سمت لحاظ شود)

مدارک شغلی لازم برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی لازم برای ساختمان سازان

 • قرارداد کاری، معرفی نامه، جواز ساخت، آگهی تاسیس شرکت و یا کارت نظام مهندسی و سوابق بیمه (حتی اگر اختیاری باشد)

مدارک شغلی لازم برای کارمندان آزاد

 • قرارداد کاری، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی، درآمد و تعداد روزهای مرخصی، سوابق بیمه

مدارک شغلی لازم برای بازرگانان

 • گواهی نامه فعالیت صنعتی
 • آگهی تاسیس شرکت، کارت بازرگانی، سوابق بیمه

مدارک لازم برای بازنشستگان

 • فیش حقوقی، حکم بازنشستگی

*توجه: تمام مدارک بایستی به زبان مورد تایید سفارت ترجمه شوند.

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن می تواند با توجه به شرایط متقاضی، زمان های مختلف و کشور مورد تقاضا متفاوت باشد. کارشناسان آژانس مسافرتی سبزینه با تحلیل و بررسی شرایط متقاضی مدارک مورد نیاز ویزای شینگن را به متقاضی اعلام می نمایند.

توجه فرمایید سفارت متوجه هر گونه جعل در مدارک شغلی خواهد شد و در نتیجه ویزای متقاضی را ریجکت کرده و در لیست سیاه قرار خواهد داد. در صورتی که متقاضی از شرایط مناسب و مدارک کامل برخوردار باشد، اخذ ویزای شینگن فرانسه تضمینی خواهد شد. شرایط متقاضی به معنی شرایط سنی (ترجیحاً بالای 30 سال) و شرایط تأهل (ترجیحاً متأهل) می باشد.

شرایط عکس جهت درخواست ویزای فرانسه

عکس بیومتریک جهت اخذ ویزای فرانسه باید دارای ویژگی هایی باشد که در قسمت زیر به آن ها خواهیم پرداخت:

ویژگی های عکس ویزای فرانسه 1

شما باید عکسی با ابعاد 3.5 در 4.5، تهیه شده در 6 ماه گذشته، ارائه دهید. توجه داشته باشید که عکس نباید مخدوش یا دارای لک یا تار باشد. همچنین، عکس باید بدون روتوش باشد.

ویژگی های عکس ویزای فرانسه 2

در عکس نباید هیچ انعکاس یا قرمزی در چشمان شما وجود داشته باشد. روشنایی و کنتراست عکس باید به صورت مناسب تنظیم شده و رنگ پوست طبیعی باشد. همچنین، عکس باید بر روی کاغذ مخصوص عکس با کیفیت بالا چاپ شده و پس زمینه آن سفید باشد. نگاه چشم ها باید مستقیماً رو به دوربین باشد.

ویژگی های عکس ویزای فرانسه 3

چشم ها باید باز باشند و مو بر روی صورت قرار نگیرد. صورت و شانه ها باید در عکس مشخص باشند، و صورت شما باید به صورت مستقیم و بدون زاویه در وسط عکس قرار گیرد. حدود 70 تا 80 درصد فضای عکس باید شامل صورت و شانه های فرد باشد. صورت باید بدون سایه باشد.

ویژگی های عکس ویزای فرانسه 4

در صورت استفاده از عینک، اطمینان حاصل کنید که هیچ انعکاس نوری در عینک قرار نگرفته باشد. عینک باید بدون رنگ باشد و قاب آن نباید چشمان را پوشانده باشد. همچنین، از پوشیدن کلاه خودداری کنید. اگر با حجاب عکس می گیرید، اطمینان حاصل کنید که صورت به طور کامل از پیشانی تا زیر چانه نمایان باشد.

ویژگی های عکس ویزای فرانسه 5

حالت صورت و عضلات باید طبیعی و رها باشند، و دهان باید بسته باشد. هیچ فرد یا شیء دیگری به جز صورت و شانه شما در عکس قرار نگیرد.

توجه داشته باشید که مراکز عکس برداری معتبر با استانداردهای عکس برداری برای سفارت آگاه هستند. پیش از عکی برداری، به آن ها اعلام کنید که عکس شما برای اخذ ویزا است. همچنین توصیه می شود در عکس از عینک استفاده نکنید.

نحوه دریافت و مراحل صدور ویزای فرانسه

نحوه دریافت و مراحل صدور ویزای فرانسه به شرح ذیل می باشد:

 1. ابتدا کارشناسان ما مدارک و شرایط متقاضی را بررسی کرده، و درصد شانس اخذ ویزا فرانسه را به ایشان اعلام می نمایند.
 2. سپس متقاضی می بایست اطلاعات لازم را جهت اخذ وقت سفارت به آژانس هواپیمایی سبزینه ارسال نماید.
 3. پس از تعیین وقت سفارت، متقاضی می بایست در روز تعیین شده جهت ارائه مدارک و انگشت نگاری به شرکت vfs هروی سنتر در تهران مراجعه نماید.
 4. در نهایت متقاضی می بایست تا زمان مشخص شدن جواب ویزا فرانسه از vfs فرانسه در انتظار بماند.

 

مدت زمان بررسی و تایید ویزای فرانسه

مدت زمان بررسی و تایید ویزای فرانسه از زمان انگشت نگاری تا زمان مشخص شدن جواب ویزای فرانسه حدود 15 روز کاری می باشد. مدت زمان انتظار تا فرا رسیدن وقت سفارت از 4 تا 30 روز (بسته به میزان شلوغی و تقاضا) می باشد. البته تاریخ مراجعه به شرکت vfs تهران در 3 روز پس از زمان درخواست وقت سفارت مشخص و اعلام خواهد شد.

 

پیگیری ویزای فرانسه

پیگیری ویزای فرانسه از طریق کارشناسان آژانس مسافرتی سبزینه امکان پذیر می باشد. متقاضیان می توانند جهت اطلاع از اینکه پروسه اخذ ویزا در چه مرحله ای است از طریق پل ارتباطی آژانس سبزینه و سفارت ایتالیا اقدام نمایند.

 

بررسی ریجکت شدن ویزای فرانسه

بررسی ریجکت شدن ویزای فرانسه از طریق تنظیم نامه اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه امکان پذیر می باشد. هنگامی که ویزای فرانسه ریجکت می شود، نامه ریجکتی در روز تحویل گذرنامه به متقاضی تحویل داده می شود. در این نامه علت ریجکتی ویزای فرانسه ذکر شده است. چنانچه رأی و علت وارده ناعادلانه بوده است، می بایست نسبت به تنظیم نامه اعتراض ریجکتی ویزای فرانسه اقدام نمود. این نامه می بایست به زبان انگلیسی و با فرم و محتوای استاندارد باشد. پیش از متن نامه، می بایست اطلاعات ذیل در آغاز نامه ذکر شوند:

 1. نام و نام خانوادگی
 2. تاریخ تولد
 3. محل تولد
 4. شماره گذرنامه
 5. آدرس پستی
 6. ایمیل
 7. تاریخ ریجکتی ویزای فرانسه
 8. علت ریجکت شدن ویزای فرانسه (که در نامه ریجکتی درج شده است)

 

همه ریجکتی ها به این علت می باشند که افسر ویزا متقاعد به بازگشت متقاضی به کشور خود نشده است. علل قانع نشدن افسر ویزا می تواند شامل موارد ذیل باشد:

 • عدم ارائه برنامه سفر واضح و دقیق
 • عدم ارائه رزرو هتل یا مدارک دیگر مبنی بر محل اقامت در طول سفر
 • عدم ارائه مدارک مالی مناسب (گردش حساب و تمکن مالی) به منظور اثبات توانایی تأمین هزینه های مربوط به سفر
 • عدم ارائه مدارکی که نشان دهنده وابستگی های متقاضی در ایران باشد (مانند پیوند های خانوادگی، آگهی تأسیس شرکت، گواهی اشتغال به کار یا هر مدرک دیگری که وابستگی و بازگشت مسافر به کشور خود را تضمین دهد.)
 • ارائه پاسپورت مخدوش یا آسیب دیده
 • سابقه سفر ناکافی (تراول هیستوری)
 • عدم ارائه رزرو پرواز
 • ارائه مدرک جعلی

مدت زمان اعتبار ویزای فرانسه

مدت زمان اعتبار ویزای فرانسه بسته به سابقه سفر، تعداد ویزاهای گذشته و مدارک متقاضی متفاوت می باشد. مدت اعتبار ویزای سینگل فرانسه تا سقف 6 ماه و مدت مجاز اقامت آن تا سقف 90 روز صادر می گردد. مدت اعتبار ویزای مولتی فرانسه تا سقف 4 سال و مدت مجاز اقامت آن تا سقف 180 روز صادر می گردد.

قیمت و هزینه اخذ ویزای فرانسه به چه صورت است؟

قیمت و هزینه اخذ ویزای فرانسه 350 یورو می باشد. جهت آگاهی از تعرفه خدمات ویزا به صورت جداگانه و تفکیک شده تماس حاصل فرمائید.

شرایط تمدید ویزای فرانسه

تنها ویزاهایی که از نوع دانشجویی یا کاری هستند قابلیت تمدید در کشور مقصد را دارند. بر روی ویزاهای توریستی و دیدار از دوستان و بستگان، تاریخ اعتبار و مدت زمان مجاز برای اقامت درج شده است. پیش از فرا رسیدن تاریخ انقضا یا اتمام مهلت زمانی اقامت، شما باید فرانسه را ترک کنید. چنانچه پس از این تاریخ همچنان در فرانسه اقامت داشته باشید، یا پس از مدت مجاز اقامت هنوز خاک فرانسه را ترک نکرده باشید، درخواست مجدد ویزای شما به احتمال زیاد ریجکت خواهد شد.

سفارت فرانسه در تهران

سفارت فرانسه در تهران واقع در خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 66-64 می باشد. متقاضیان جهت اخذ ویزای فرانسه نیازی به مراجعه به سفارت فرانسه نداشته، و بایستی از طریق شرکت vfs تهران در میدان هروی اقدام نمایند. شرکت vfs global تهران به عنوان نماینده رسمی دولت فرانسه مسئولیت امور مربوط به اخذ ویزا را از جمله تعیین وقت سفارت، دریافت مدارک، بررسی مدارک و انگشت نگاری بر عهده گرفته است.

دریافت مشاوره اخذ ویزای فرانسه

خدمات ویزای آژانس مسافرتی سبزینه در زمینه فرانسه شامل اخذ ویزا فرانسه ، اخذ وقت سفارت فرانسه ، تکمیل فرم درخواست ویزای فرانسه ، ارائه مشاوره در خصوص تهیه مدارک مورد نیاز ویزای فرانسه (به خصوص مدارک مالی)، ارائه توصیه های لازم در خصوص بایدها و نبایدها در روز انگشت نگاری ، تنظیم برنامه سفر دقیق جهت ارائه به سفارت ، رزرو پرواز ، رزرو هتل خارجی با کارت اعتباری بین المللی و خرید بیمه مسافرتی آنلاین از طریق سایت سبزینه می باشد.

لازم به ذکر است خدمات فوق به صورت جداگانه و تفکیک شده نیز ارائه می گردد. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات فوق، از طریق تماس با آژانس سبزینه، مشاوره رایگان دریافت نمایید.

جهت مشاهده ویزاهای اخذ شده توسط سبزینه، بر روی لینک اینستاگرام واقع در فوتر پایین صفحه کلیک نمائید.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 4.00   از   5/00   از تعداد   8   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان