جستجو در سایت

ویزای تحصیلی کانادا

logo

کیفیت بالای زندگی، مقرون به صرفه بودن هزینه ها و همچنین امکان اخذ اقامت دائم کانادا پس از اتمام تحصیل، سبب محبوبیت کشور کانادا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی در میان دانشجویان و دانش آموزان شده است. در ادامه به شرح مطالب مختلف در خصوص اخذ ویزای تحصیلی کانادا خواهیم پرداخت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره ویزای تحصیلی کانادا با کارشناسان مجرب سبزینه به شماره 02141383 و در روزهای تعطیل با شماره 09121717717 تماس حاصل فرمایید.

ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

ویزای تحصیلی کانادا یا همان Canada Student Visa یا Study Permit به نوعی از ویزا می گویند که فرد متقاضی می تواند حین اعتبار آن به تحصیل در مقاطع مختلف در کانادا بپردازد. در ادامه به شرح شرایط اخذ این نوع از ویزا، انواع و هزینه آن خواهیم پرداخت.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کشور کانادا صرفا به دانشجویان و دانش آموزان واجد شرایط اعطا می گردد.

در صورتی که متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کشورکانادا از قدرت تمکن مناسبی بهره مند نباشند و یا معدل این افراد در 3 سال آخر دبیرستان کمتر از 15 باشد، نمی توانند ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایند.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی برای دانشجویان و دانش آموزان متفاوت می باشد که در ادامه به هریک بیشتر می پردازیم.

جهت دریافت مشاوره تلفنی و یا حضوری در خصوص اخذ ویزای تحصیلی کانادا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

02141383

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا

شرط اصلی اخذ ویزای دانشجویی تمکن مالی،  قدرت پرداخت هزینه های زندگی در کشور کانادا و همچنین شهریه دانشگاه می باشد. علاوه بر تمکن مالی، داشتن شرایط سنی مناسب با مقطع تحصیلی نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

دانشجویان می بایست توجه نمایند  در صورت داشتن گپ تحصیلی طولانی، دولت کانادا با درخواست ویزای تحصیلی این افراد مخالفت می نماید.

شرایط اخذ ویزای دانش آموزی کانادا

داشتن معدل بالا می تواند در روند دریافت ویزای دانش آموزی متقاضیان موثر باشد. همچنین داشتن تمکن مالی مناسب جهت اثبات توانایی مالی افراد، از دیگر شروط مهم اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا می باشد.

شایان به ذکر می باشد در صورتی که دانش آموزان زیر 18 سال باشند، می بایست شخصی را به عنوان قیم به دولت کانادا معرفی نمایند.

شرایط سنی برای ویزای تحصیلی کانادا

شرایط سنی یکی دیگر از فاکتورهای مهم جهت دریافت پذیرش از سوی دانشگاه های کشور کانادا می باشد. داشتن سن مناسب با هر مقطع تحصیلی می تواند در روند دریافت ویزا تحصیلی موثر باشد.

شرایط سنی در مقطع کارشناسی، به اندازه دیگر مقطع های تحصیلی از حساسیت زیادی برخوردار نمی باشد و افراد با هر سنی می توانند دراین مقطع به تحصیل بپردازند.

متقاضیان جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نباید از گپ تحصیلی طولانی برخوردار باشند و سن این افراد نباید بیشتر از 32 سال باشد.

تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور کانادا ملزم به داشتن معدل و مدرک آزمون آیلتس می باشد و شراسط سنی خاصی برای این مقطع در نظر گرفته نشده است.

شرایط کار در هنگام تحصیل کانادا

دانشجویانی که مایل به انجام کار پاره وقت در حین تحصیل خود می باشند، می توانند یکی از دو روش زیر را انتخاب نمایند:

کار در محیط دانشگاه (On campus): دانشجویانی که با اخذ ویزای تحصیلی وارد این کشور می شوند، می توانند بدون نیاز به دریافت مجوز کار، در حین تحصیل به انجام کار پاره وقت بپردازند.

کار خارج از محیط دانشگاه (Off campus): طبق قانونی که از سال 2014 در کانادا وضع شد، دانشجویان در حال تحصیل می توانند حداکثر 20 ساعت در هفته خارج از دانشگاه کار کنند.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می باشد:

 • اصل پاسپورت متقاضی با اعتبار حداقل 6 ماهه
 • مدارک تحصیلی و ریزنمرات فرد متقاضی به همراه ترجمه آن
 • ارائه مدرک آیلتس با نمره حداقل 6
 • ارائه تمکن مالی خواسته شده از سوی سفارت
 • رزومه دانشجو
 • توصیه نامه دانشجو توسط یکی از اساتید برتر دانشجو
مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا

ارائه تمکن مالی مناسب، یکی از شروط اصلی جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا می باشد.

درصورتی که متقاضیان در اثبات توانایی مالی خود به افسران وزارت موفق نباشند، درخواست ویزای دانشجویی این افراد ریجکت خواهد شد.

شایان به ذکر می باشد در صورت تاهل فرد متفاضی و تمایل وی در اخذ ویزای همراه کشور کانادا، الزام داشتن توانایی مالی قوی این افراد دوبرابر خواهد شد.

پذیرش تحصیلی برای ویزای تحصیلی کانادا

جهت پذیرش ویزای دانش آموزی و یا دانشجویی، متقاضیان می بایست در ابتدا پذیرش اولیه از سوی دانشگاه و یا کالج مقصدی خود را دریافت نمایند. در صورتی که متقاضیان موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه دلخواه شوند، می توانند جهت اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایند.

افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا

طبیعی است با توجه به شرایط عالی کشور کانادا در خصوص پذیرش  دانشجویان مهاجر، رقابت اخذ ویزای تحصیلی بین متقاضیان تنگاتنگ باشد.

با رعایت نکات قید شده در زیر، می توانید شانس اخذ ویزای دانشجویی را افزایش دهید:

 • هماهنگی سن و مقطع تحصیلی متقاضیان
 • داشتن مدرک زبان با نمره خواسته شده
 • داشتن برنامه تحصیلی
 • وابستگی یا تای

تأثیر سن در اخذ ویزای دانشجویی کانادا

داشتن سن مناسب با توجه به مقطع تحصیلی متقاضیان می تواند تاثیر مثبتی در اخذ ویزای تحصیلی دانشجویان داشته باشد. این شرایط سنی فقط مختص به دانشجویان مهاجر می باشد و شهروندان این کشور از هیچ محدودیت سنی جهت ورود به این دانشگاه ها برخوردار نیستند.

برنامه تحصیلی یا استادی پلن

استادی پلن دلایل تحصیل موقت متقاضیان در کشور مقصدی را شرح می دهد و اثبات می نماید که دانشجو متقاضی پس از اتمام تحصیل خود، به کشور مبدا باز می گردد.

در صورتی که مشکلی در نگارش استادی پلن متقاضیان وجود داشته باشد و یا دلایل وی جهت بازگشت به کشور پس از اتمام زمان ویزا نتواند افسران سفارت را قانع نماید، درخواست ویزای این افراد ریجکت خواهد شد.

نگارش استادی پلن کانادا

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا موظف به حضور در سفارت و انجام مصاحبه حضوری نمی باشند؛ در عوض هنگام ارائه استادی پلن، می بایست توضیحات لازم را جهت علت مهاجرت، برنامه تحصیلی، قدرت تمکن مالی و وابستگی های خود در کشور مبدا را ذکر نمایند.

وابستگی یا تای (Tie)

جهت اثبات به افسران سفارت کشور کانادا مبنا بر برگشت شما به کشور مبدا، می توانید مدارک تای را به سفارت این کشور تحویل دهید. این گواهی در حقیقت نوعی پیوند قوی شما و کشور مبدا را نشان می دهد و می تواند هریک از گزینه های زیر باشد: 

 • گواهی تای مبنا بر وابستگی عاطفی فرد متقاضی

وابستگی عاطفی به اعضای خانواده، می تواند در انجام پروسه اخذ ویزا مفید تر باشد. ارائه گواهی ازدواج و یا مدارکی که نشان دهد فرد متقاض پدر و یا مادر مریضی دارد، می تواند افسران سفارت را مبنا بر بازگشت شما قانع نماید.

 • مدرک تای جهت اثبات وابستگی مالی

در صورت ارائه اسناد ملکی و یا مدارکی که اثبات نماید فرد متقاضی از نظر مالی به کشور مبدا وابستگی دارد و می بایست به کشور خود باز گردد، می توانید به افسران سفارت ثابت نمایید که قصد پناهندگی ندارید.

 • اسناد تای جهت اثبات وابستگی اجتماعی افراد

وایستگی اجتماعی درواقع جایگاه افراد در جامعه کشور مبدا را نشان می دهد. با ارائه مدارکی که اثبات می نمایند متقاضیان عضو سازمانی هستند و یا در کشور مبدا کسب و کاری دارند، احتمال ریجکت شدن درخواست اخذ ویزای تحصیلی برای این افراد کاهش پیدا می کنند.

مراحل ویزای تحصیلی کانادا

 1. اولین مرحله دریافت نامه پذیرش تحصیلی از مدرسه، دانشگاه و یا کالج می باشد.
 2. مرحله دوم جمع آوری اسناد و مدارک خواسته شده از سوی سفارت می باشد.
 3. سومین مرحله ترجمه مدارک خواسته شده به زبان انگلیسی می باشد.
 4. چهارمین مرحله رزرو وقت سفارت کانادا از سایت رسمی دولت کانادا می باشد.
 5. پنجمین مرحله حضور متقاضیان جهت انجام انگشت نگاری و تصویر برداری در یکی از کشورهای همسایه می باشد. لازم به ذکر است در حال حاضر به علت دایر نبودن سفارت کانادا در ایران، وقت سفارت می بایست در یکی از کشورهای همسایه تعیین گردد.
 6. پس از طی نمودن موارد ذکر شده، سفارت کانادا برای صدور و یا عدم صدور ویزای تحصیلی فرد متقاضی تصمیم گیری می نماید.
مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

انواع ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا با توجه به سن و مقطع تحصیلی، می توانند یکی از ویزاهای دانش آموزی و یا دانشجویی کشور کانادا را دریافت نمایند و پس از اخذ پذیرش در دانشگاه و یا مدرسه دلخواه، وارد خاک این کشور شوند.

ویزای دانش آموزی کانادا

در صورتی که متقاضیان مهاجرت تحصیلی کانادا به سن قانونی نرسیده باشند، می بایست ویزای دانش آموزی این کشور را دریافت نموده و در یکی از مقاطع ابتدائی، متوسطه اول یا دوم تحصیل نمایند.

شایان به ذکر می باشد به علت قانونی نبودن سن مهاجرین، متقاضیان می بایست یک نفر را به عنوان قیم قانونی خود به دولت کشور کانادا معرفی نمایند.

ویزای دانشجویی کانادا

ویزای دانشجویی و دانش آموزی کانادا به انگلیسی در واقع همان Canada Student Visa یا Study Permit می باشد. تنها تفاوت در ویزای دانشجویی و دانش آموزی، شرایط اخذ آن و نیاز به یک شخص یا خانواده سرپرست برای دانش آموزان می باشد که به آن Gaurdian می گویند.

ویزای همراه دانشجو کانادا

درصورتی که والدین، همسر و فرزندان فرد متقاضی تمایل به همراهی وی داشته باشند، می توانند با اخذ ویزای همراه کشور کانادا، وارد خاک این کشور شوند.

در ادامه شرایط دریافت ویزای همراه را برای هریک از نزدیکان و خویشان بررسی می نماییم:

ویزای همراه فرزند کانادا

ارائه درخواست جهت اخذ ویزای همراه فرزندان، ممکن است در روند پذیرش فرد متقاضی اختلال ایجاد نماید.

با این حال ویزای همراه فرزندان به متقاضیان ارائه می گردد و این افراد می توانند در کشور کانادا اقامت داشته و در صورت تمایل مشغول به تحصیل در مدارس و یا دانشگاه های این کشور شوند.

ویزای همراه همسر کانادا

درصورتی که همسر فرد متقاضی تمایل به همراهی وی در کشورکانادا را داشته باشد، بهتر است با دریافت ویزای کاری open work permit، اجازه کار تمام وقت را از دولت این کشور دریافت نمایند و یا به صورت جداگانه درخواست ویزای تحصیلی نماید.

ویزای همراه والدین کانادا

پس از دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا، والدین فرد دانشجو می توانند با دریافت ویزای TRT کانادا، اقامت موقت این کشور را دریافت نمایند و به منظور بازدید از فرزند خود، به کانادا سفر نمایند.

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به ویزای کار

در حقیقت راهی برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کشور کانادا وجود ندارد؛ مگر اینکه فرد متقاضی مجدد به دولت این کشوردرخواست دریافت ویزای کاری work permit را بدهد.

اخذ ویزای کاری کشور کانادا ملزم به داشتن جاب آفر یا همان پیشنهاد کاری از سوی سازمان و یا موسسه معتبر می باشد.

در صورتی که قرارداد کاری بین فرد متقاضی و کارفرما طولانی مدت باشد و وی بتواند به مدت حداقل 5 سال در خاک این کشور مشغول به کار باشد، در نهایت موفق به دریافت اقامت دائم کشور کانادا می شود.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

در صورتی که ویزای دانشجویی فرد متقاضی ازسوی سفارت کشور کانادا ریجکت شود، نامه رسمی مبنا بر توضیح علت ریجکتی برای فرد متقاضی ایمیل خواهد شد.

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا می تواند یکی از 4 علت زیر باشد:

 1. کافی نبودن تمکن مالی ارائه شده
 2. اشکال در رشته تحصیلی فرد متقاضی و یا مدارک او
 3. ناقض بودن فرم های پر شده
 4. قانع نشدن سفارت مبنی بر برگشت شما

اقدامات لازم پس از ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا

در صورتی که درخواست ویزای تحصیلی متقاضیان ریجکت شود، می توانند جهت بررسی بیشتر پرونده توسط افسران سفارت، اعتراض خود را به ریجت شدن ویزای خود اعلام نمایند و پس از گذشت مدت زمان مشخص، مجدد به سفارت این کشور درخواست اخذ ویزای تحصیلی نمایند.

مزایای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کشور کانادا به واسطه امکانات و موقعیت جغرافیای عالی، از مزایای گوناگونی بهره مند می باشد. برخی از این مزایا به شرح زیر است:

 • امکان اخذ اقامت دائم این کشور پس از اتمام تحصیل
 • وجود برترین و سرشناس ترین دانشگاه های دنیا در این کشور
 • محیطی امن به خصوص برای مهاجرین
 • امکان کار برای دانشجویان در حال تحصیل
 • امکان اخذ ویزای همراه
 • وجود بازار کار عالی برای دانشجویان فارغ التحصیل شده
 • پایین بودن هزینه های زندگی در مقایسه با کشورهای اروپایی
 • امکان اخذ بورسیه از دانشگاه های برتر این کشور
مزایای ویزای تحصیلی کانادا

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

هزینه های اخذ ویزا تحصیلی کانادا به دو بخش تقسیم می شوند. در ابتدا متقاضیان ملزم به پرداخت هزینه های اولیه یعنی هزینه انگشت نگاری و بررسی پرونده توسط افسران سفارت کشور کانادا می باشند. در ادامه هزینه شهریه دانشگاه، اجاره محل اقامت و هزینه های رفت و آمد، قسمت دیگری از هزینه های مربوط به تحصیل در کشور کانادا را شامل می شوند.

هزینه انجام تمامی مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا به علت تورم متغییر می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های اخذ ویزای تحصیلی کانادا، می توانید با آژانس مسافرتی سبزینه تماس حاصل فرمایید.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا تضمینی

در حقیقت هیچ تضمینی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا وجود ندارد. حتی ممکن است در صورت کامل بودن مدارک و طی نمودن مسیر درست اخذ ویزای دانشجویی کشور کانادا، باز هم سفارت این کشور موافق به اعطای ویزای تحصیلی به بعضی از متقاضیان نباشد. پیشنهاد آژانس سبزینه به متقاضیان، داشتن نهایت دقت در انجام پروسه اخذ ویزای تحصیلی و تکمیل مدارک خواسته شده است تا بتوانید امکان ریجکتی خود را کاهش دهید.

مشاوره ویزای تحصیلی کانادا با سبزینه

برای دریافت مشاوره جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا و بهره مند شدن از کیفیت بالای زندگی در این کشور می توانید با آژانس گردشگری سبزینه با شماره 02141383 تماس حاصل فرمایید و یا جهت دریافت مشاوره حضوری به آدرس تهران، عباس آباد، خیابان عشقیار (نیلوفر سابق)، جنب مسجد، کوچه 8، پلاک 9، واحد 10 مراجعه نمایید.

سوالات متداول ویزای تحصیلی کانادا

آیا ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

بله، اخذ پذیرش بدون داشتن مدرک زبان از سوی دانشگاه هایی که از اعتبار بالایی برخوردار نمی باشند و برخی از کالج های این کشور، امکان پذیر است.

حداقل معدل برای ویزای تحصیلی کانادا چقدر باید باشد؟

حداقل معدل جهت اخذ ویزای دانش آموزی کانادا 15 و ویزای دانشجویی این کشور 16 می باشد.

آیا سابقه سفر تأثیری در اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارد؟

بله، داشتن تراول هیستوری می تواند افسران سفارت را مبنی بر برگشت شما به کشور مبدا تایید نماید و تاثیر مثبتی در روند اهذ ویزای تحصیلی شما بگذارد.

آیا گپ تحصیلی تأثیری در نتیجه ویزای تحصیلی کانادا دارد؟

بله، داشتن گپ تحصیلی طولانی درپروسه دریافت ویزای تحصیلی تاثیر منفی دارد.

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا چگونه است؟

داشتن معدل بالا، مدرک آیلتس و معرفی نامه از سوی اساتید، از شرایط اخذ پذیرش تحصیلی کشور کانادا می باشد.

آیا اخذ ویزای تحصیلی کانادا رایگان است؟

خیر، اخذ ویزای تحصیلی کانادا به هیچ وجه رایگان نمی باشد و فقط در صورت دریافت بورسیه تحصیلی، این هزینه ها کاهش می یابد.

صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول می کشد؟

زمان صدور ویزای تحصیلی متغییر می باشد و ممکن است یک روز یا چند ماه طول بکشد.

آیا اخذ ویزای تحصیلی کانادا تضمینی است؟

خیر، هیچ تضمینی در دریافت ویزای کشور کانادا وجود ندارد و فقط در صورت تکمیل بودن مدارک، شانس شما جهت دریافت ویزا افزایش می یابد.

آیا برای ویزای تحصیلی کانادا باید وکیل مهاجرت بگیرم؟

بله، داشتن وکیل مهاجرتی در انجام پروسه اخذ ویزای تحصیلی، می تواند مسیر را برای متقاضیان هموار سازد.

درصد قبولی ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

درصد قبولی اخذ ویزای تحصیلی کانادا بسته به شرایط متقاضیان متغییر می باشد. در صورت تکمیل بودن مدارک و داشتن شرایط مطلوب، درصد قبولی ویزای تحصیلی متقاضیان بیشتر می شود.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

مدت اعتبار ویزای تحصیلی بسته به نوع ویزا متفاوت می باشد؛ اما معمولا اعتبار این ویزا 4 ساله می باشد.

فرق بین ویزای تحصیلی کانادا و استادی پرمیت چیست؟

متقاضیان با داشتن ویزای تحصیلی کانادا، فقط مجوز ورود به این کشور را دریافت می نمایند و پس از اخذ استادی پرمیت، افراد می توانند وارد دانشگاه های این کشور شوند.

چگونه ویزای تحصیلی کانادا را تمدید کنم؟

دانشجویان می توانند با ورود به وبسایت Canada.ca و پرداخت هزینه های مربوطه با استفاده از مستر کارت، ویزای خود را تمدید نمایند.

آیا امکان سفر به ایران در زمان تحصیل در کانادا وجود دارد؟

بله دانشجویان می توانند در زمان تحصیل در کشور کانادا، به ایران سفر نمایند.

آیا همراهان دانشجو می توانند همراه با وی به کشور کانادا سفر نمایند؟

بله، همراهان دانشجو با دریافت ویزای کانادا از نوع ویزای کار و یا توریستی می توانند وارد خاک این کشور شوند.

آیا با ویزای تحصیلی کانادا می توانم کار کنم؟

بله، امکان کار در حین تحصیل برای دانشجویان این کشور وجود دارد.

آیا بعد از ویزای تحصیلی کانادا می توانم کار کنم؟

بله، در صورتی که متقاضیان پس از فارغ التحصیل شدن ویزای کاری این کشور را دریافت نمایند، اجازه کار برای این افراد صادر می گردد.

آیا بعد از تحصیل در کانادا اقامت می گیرم؟

درصورتی که افراد پس از اتمام تحصیل، ویزای کاری کشور کانادا را دریافت نمایند  و حداقل 5 سال در این کشور کار کنند، می توانند جهت دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 74  |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs