جستجو در سایت
logo

ویزای اتریش vfs

ویزای اتریش vfs به معنی اخذ ویزای اتریش از طریق شرکت شرکت VFS Global تهران می باشد. شرکت VFS به عنوان نماینده رسمی دولت اتریش مسئولیت انجام امور مربوط به اخذ ویزا را، مانند بررسی مدارک متقاضی و انجام انگشت نگاری، بر عهده گرفته است.

 

 

سبزینه، به عنوان آژانس مسافرتی ویزای اتریش ، در ابتدا با بررسی شرایط و مدارک متقاضی درصد شانس ویزای اتریش را برآورد می نماید، و چنانچه متقاضی از شرایط و مدارک کافی برخوردار نباشد، از عقد قرارداد با وی خودداری می نماید.

خدمات ویزا آژانس مسافرتی سبزینه در حوزه اتریش شامل اخذ ویزا اتریش ، اخذ وقت سفارت اتریش ( وقت VFS اتریش )، تکمیل فرم ویزای اتریش ، ارائه مشاوره در خصوص تهیه مدارک (به خصوص مدارک مالی)، ارائه توصیه های لازم در خصوص بایدها و نبایدها در روز وقت سفارت، تنظیم برنامه سفر جهت ارائه به سفارت، خرید بلیط هواپیما خارجی ، رزرواسیون هتل خارجی با کارت اعتباری بین المللی و صدور آنلاین بیمه مسافرتی از طریق سایت سبزینه می باشد.

لازم به ذکر می باشد خدمات فوق به صورت جداگانه و تفکیک شده نیز ارائه می گردد.

متقاضیان می توانند جهت مشاوره ویزای اتریش با کارشناسان مجرب سبزینه تماس حاصل فرمایند. کمی پایین تر لیست مدارک لازم برای ویزای اتریش ذکر شده است.

متقاضیان می توانند جهت مشاهده ویزاهای اخذ شده توسط آژانس هواپیمایی سبزینه بر روی لینک اینستاگرام واقع در فوتر پایین صفحه کلیک نمایند.

 

چگونه ویزای اتریش بگیریم؟

جهت اخذ ویزا اتریش می بایست ابتدا نسبت به تعیین وقت سفارت اتریش (وقت VFS اتریش) به صورت آنلاین از طریق سایت VFS اتریش اقدام نمود. جهت تعیین وقت می بایست اطلاعات هویتی و نوع ویزای درخواستی در سایت درج شود.

پس از تعیین شدن وقت سفارت می بایست مدارک مورد نیاز را تهیه و به زبان آلمانی ترجمه نموده، و در روز وقت سفارت جهت تحویل مدارک و انجام انگشت نگاری به شرکت VFS Global تهران واقع در میدان هروی مراجعه نمود.

مدارک متقاضی در شرکت VFS گلوبال تهران بررسی شده، و سپس جهت تاییدیه ویزای اتریش به سفارت اتریش ارجاع داده می شود. چنانچه ویزای اتریش مورد تایید و قبول سفارت اتریش قرار گیرد، گذرنامه به همراه برچسب ویزای اتریش آماده تحویل خواهد بود. انجام پروسه بررسی مدارک تا زمان اعلام جواب ویزای اتریش بسته به میزان شلوغی و تقاضا متفاوت می باشد. در حال حاضر این پروسه حدود 2 هفته به طول می انجامد.

 

 

 

 

انواع ویزای اتریش

انواع ویزای اتریش در دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود، که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

 

ویزای کوتاه مدت اتریش

ویزای کوتاه مدت اتریش به دسته ای از ویزاها اطلاق می گردد که مدت مجاز اقامت آن (Duration of Stay) بیش از 90 روز نباشد. این دسته از ویزاها شامل گروه ویزاهای نوع A، B و C اتریش می شود، که دارای قوانین یکسان با دیگر کشورهای شینگن می باشد. ویزای نوع A اتریش جهت ترانزیت فرودگاهی، ویزای نوع B اتریش جهت ترانزیت زمینی 5 روزه و ویزای نوع C اتریش جهت اهداف گردشگری، بازدید از خانواده و درمان کوتاه مدت اخذ می گردد. ویزای بلند مدت اتریش به ویزای نوع D اتریش ( ویزای ملی اتریش ) گفته می شود، که جهت اهداف تحصیلی و کاری بلند مدت اخذ می گردد. مدت مجاز اقامت این نوع از ویزا بیش از 90 روز می باشد. در ادامه به معرفی هر یک از انواع ویزا اتریش خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش یا ویزای نوع C اتریش به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت اهداف گردشگری، بازدید از خانواده و گاهاً درمان کوتاه مدت اخذ می گردد.

ویزای توریستی اتریش بدون دعوتنامه

ویزای توریستی اتریش بدون دعوتنامه حتماً می بایست به همراه واچر رزرو هتل اخذ گردد. چنانچه متقاضی از شرایط و مدارک مناسب (خصوصاً گردش حساب و تمکن مالی مناسب) برخوردار باشد، نیازی به دریافت دعوتنامه از اتریش نمی باشد.

ویزای توریستی اتریش با دعوتنامه

ویزای توریستی اتریش با دعوتنامه بسته به اعتبار و ارزش دعوتنامه و شرایط متقاضی می تواند در شانس ویزا شدن اتریش تأثیرگذار باشد. به عنوان مثال درصد ریجکتی ویزای اتریش برای متقاضی جوان با دعوتنامه از خانواده در اتریش بالا می باشد. به این علت که این نوع دعوتنامه نشان دهنده وابستگی و پیوندهای خانوادگی در اتریش می باشد، و باعث مشکوک شدن افسر ویزا به عدم بازگشت متقاضی جوان می شود.

چنانچه دعوتنامه از طرف فردی در اتریش برای والدین خود باشد، درصد احتمال ویزا شدن اتریش افزایش می یابد. دعوتنامه های بزینسی و کنفرانسی از ارزش و اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند. بنابراین، دعوتنامه ها گاهاً تأثیرگذار، و گاهاً نتیجه عکس دارند.

توصیه می شود پیس از اقدام برای ویزای اتریش، ابتدا از مشاوره کارشناسان آژانس سبزینه بهره مند شوید.

ویزای شینگن اتریش

ویزای شینگن اتریش در واقع همان ویزای اتریش می باشد، که شامل 4 گروه A، B، C و D می شود. قوانین ویزاهای شینگن همگی با هم یکسان است، و تنها تفاوت بین آن ها در سختگیری ویزا شدن، برخی مدارک لازم، قوانین ترجمه مدارک و مصاحبه، قوانین تحصیل، کار و اقامت و دیگر شرایط خاص می باشد. دارنده ویزای شینگن می تواند به هر کشوری در حوزه شینگن سفر نماید، ولی ورود اول وی حتما می بایست به کشور صادر کننده ویزا باشد.

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش به نوعی از ویزا گقته می شود که جهت تحصیل در اتریش اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه تحصیلی از اتریش اقدام نمود. ارائه مدارکی که نشان دهنده توانایی تأمین هزینه های تحصیل و زندگی الزامی می باشد. ویزای تحصیلی می تواند بسته به نوع دوره آموزشی از دو نوع کوتاه مدت (کمتر از 90 روز) و بلند مدت (بیش از 90 روز) باشد. جهت تحصیل در اتریش به مدت بیش از 90 روز می بایست نسبت به دریافت ویزای ملی اتریش ( ویزای نوع D اتریش ) و مجوز اقامت اتریش اقدام نمود. برخی از مراحل اداری در تهران، و برخی دیگر در اتریش انجام می پذیرد.

ویزای ازدواج اتریش

ویزای ازدواج اتریش به ویزای گفته می شود که جهت اقامت در اتریش از طریق ازدواج اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای ازدواج اتریش می بایست ابتدا یک بار در ایران با یک فرد اتریشی ازدواج کرده، و پس از طی شدن مراحل اداری در سفارت یا کنسولگری اتریش در تهران و اخذ ویزای این کشور، به خاک اتریش ورود کرده و مراحل اداری ازدواج نیز در اتریش طی شود. لازم به ذکر می باشد پس از ورود به کشور اتریش، می بایست نسبت به انجام مراحل اداری مربوط به اخذ مجوز اقامت موقت اتریش اقدام نمود. زوجین می بایست به مدت 5 سال با یکدیگر در اتریش زندگی کرده، و پس از آن نسبت به اخذ مجوز اقامت دائم اتریش و گرفتن تابعیت اتریش اقدام نمایند.

ویزای کاری اتریش

ویزای کاری اتریش به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت کار در اتریش (Work) اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای کاری اتریش می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه کاری از اتریش اقدام نمود. کار در اتریش تنها مختص افراد استثنائی و متخصص است، و تنها در صورتی امکان پذیر است که نیروی مورد نظر پس از آگهی استخدام در اتریش و دیگر کشورهای شینگن یافت نشود.

ویزای تجاری اتریش

ویزای تجاری اتریش به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت اهداف تجاری (Business) اخذ می گردد. این اهداف می تواند شامل شرکت در یک جلسه و یا عقد قرارداد باشد. جهت اخذ ویزای تجاری اتریش می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه تجاری از اتریش اقدام نموده، و سپس مدارکی که نشان دهنده همکاری فی مابین شرکت ایرانی و شرکت اتریشی باشد ارائه نمود.

ویزای اقامت دائم اتریش

ویزای اقامت دائم اتریش در واقع همان مجوز اقامت دائم اتریش یا شهروندی اتریش می باشد. جهت اخذ اقامت دائم اتریش می توان از طرق تحصیلی، ازدواج یا سرمایه گذاری اقدام نمود.

ویزای ترانزیت فرودگاهی اتریش

ویزای ترانزیت فرودگاهی اتریش یا ویزای نوع A اتریش به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت ترانزیت و توقف در فرودگاه اتریش به منظور تعویض پرواز اخذ می گردد. دارنده این نوع از ویزا اجازه خروج از فرودگاه نخواهد داشت.

ویزای ملاقات خانواده و دوستان اتریش

ویزای ملاقات خانواده و دوستان اتریش به نوعی از ویزا اطلاق می گردد که جهت بازدید از خانواده در اتریش اخذ می گردد. جهت اخذ ویزای بازدید خانواده و دوستان اتریش می بایست ابتدا نسبت به دریافت دعوتنامه از اتریش ( دعوتنامه Family از اتریش ) اقدام نموده، و سپس نسبت به اخذ ویزای نوع C اتریش ( Austria Visitor Visa ) اقدام نمود.

 

شرایط اخذ ویزای اتریش چگونه است؟

 

 

 

 

شرایط اخذ ویزای اتریش و مدارک مورد نیاز به شرح ذیل می باشد:

مدارک لازم برای دریافت ویزای اتریش

مدارک لازم برای دریافت ویزای اتریش به شرح ذیل می باشد:

 

 • فرم پر شده درخواست ویزای اتریش (شامل تاریخ ورود و خروج به اتریش، نوع ویزا درخواستی، منابع مالی تامین هزینه سفر، مشخصات همراه، مشخصات میزبان در اتریش (در صورت وجود دعوتنامه) و برنامه سفر)
 • اصل شناسنامه و کارت ملی
 • اصل پاسپورت جدید (با حداقل هفت ماه اعتبار از زمان سفر)
 • اصل و فتوکپی پاسپورت قدیم (از صفحه مشخصات و کلیه ویزا های شینگن گذشته)

*توضیحات: سابقه سفر به هر کشوری در جهان (خصوصا کشور های حوزه شنگن) یکی از عوامل متقاعد کننده افسر ویزا در اثبات توریست بودن متقاضی و بازگشت وی به کشور خود پس از پایان سفر می باشد.

 • 2 قطعه عکس پرسنلی جدید (عکس بیومتریک) در ابعاد 35 در 45 میلیمتر، رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، 70% زوم چهره و بدون روتوش
 • پرینت گردش حساب (3 ماهه حساب جاری) با حداقل 80 میلیون تومان (توجه: گردش حساب بانکی می بایست دارای تراکنش های طبیعی بوده، و از حساب سازی پرهیز شود. به عنوان مثال برداشت و واریزی ها با مبالغ بالا و غیر متعارف بدون دلیل قانع کننده برای افسر ویزا وجود نداشته باشد)

*توضیحات: نوع حساب، مدتی که این حساب را داشته اید، مبالغ واریزی و برداشتی، تعدد و نظم تراکنش ها در یک بازه زمانی همگی در اعتبار حساب بانک تاثیرگذار می باشد. می بایست توجه داشت که از واریز مبالغ سنگین به حساب مرده پرهیز کرد. به علت احتمال استعلام سفارت یا شرکت vfs اتریش از بانک تا زمان اعلام نتیجه اخذ ویزای اتریش ، نبایست بیش از 30 درصد موجودی حساب را برداشت نمود.

 • ارائه پرینت سپرده بانکی (در صورت وجود)
 • تمکن مالی از بانک (ذکر موجودی به یورو)
 • سند ملک (درصورت وجود)

*توضیحات:

–  ارائه سند ملکی جهت اخذ ویزای اتریش الزامی نمی باشد، اما درصد موفقیت اخذ ویزای اتریش را افزایش خواهد داد.

–  ارائه سند شریکی بلامانع می باشد.

–  ارائه مبایعه نامه همراه با کد رهگیری بلامانع می باشد.

 • در صورت سفر فرزندان زیر 18 سال به همراه یکی از والدین (درصورت جدایی والدین) ارائه رضایتنامه محضری یا حکم حضانت فرزند الزامی است.
 • رزرو بلیت هواپیما رفت و برگشت. *توجه فرمایید رزرو های جعلی منجر به ریجکت شدن ویزای اتریش خواهد شد.
 • تهیه بیمه مسافرتی فردی یا جمعی برای کل مدت سفر با حداقل پوشش بیمه به مبلغ 30000 تا 50000 یورو. *شرکت بیمه گذار نیز می بایست در کشور مورد تقاضای ویزا نمایندگی داشته باشد. متقاضیان می توانند جهت خرید بیمه مسافرتی سامان از طریق سایت سبزینه اقدام نمایند.
 • رزرو هتل خارجی (برای تمام شب های اقامت)، یا اصل دعوتنامه با ذکر محل اقامت و وجود اتاقی مجزا برای اقامت. *لازم به ذکر می باشد رزرو های جعلی منجر به رد شدن ویزای اتریش خواهد شد.

مدارک لازم برای محصلین

 • توصیه نامه از استاد دانشگاه ، گواهی اشتغال به تحصیل

مدارک شغلی لازم برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی

 • حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر تاریخ اعتبار قرارداد کاری ، تاریخ شـروع به خدمت ، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی ، حقوق ماهیانه و تعداد روزهای مرخصی طبق فرمت ارسالی (بر روی سربرگ شرکت) به همراه تاریخ ، شماره ، امضا مدیرعامل و مهر شرکت ، آگهی تأسیس ، آگهی آخرین تغییرات ، فیش حقوقی 3 ماه آخر ، لیست بیمه 3 ماه آخر (در صورت وجود)

مدارک شغلی لازم برای پزشکان

 • کارت نظام پزشکی ، پروانه طبابت ، سوابق بیمه

مدارک شغلی لازم برای مشاغل آزاد

 • سوابق بیمه، جواز کسب

مدارک شغلی لازم برای دارندگان شرکت

 • آگهی تأسیس ، آگهی آخرین تغییرات ، اساسنامه و معرفی نامه از شرکت (که درآمد و سمت در آن لحاظ شود)

مدارک شغلی لازم برای وکلا

 • پروانه وکالت (شماره کانون وکلا)

مدارک شغلی لازم برای ساختمان سازان

 • قرارداد کاری، معرفی نامه، جواز ساخت، آگهی تأسیس شرکت یا کارت نظام مهندسی، سوابق بیمه (حتی اگر اختیاری باشد)

مدارک شغلی لازم برای کارمندان آزاد

 • قرارداد کاری ، معرفی نامه (خطاب به سفارت) با ذکر سمت شغلی ، درآمد و تعداد روزهای مرخصی ، سوابق بیمه

مدارک شغلی لازم برای بازرگانان

 • کارت بازرگانی، آگهی تأسیس، سوابق بیمه
 • گواهی نامه فعالیت صنعتی

مدارک لازم برای بازنشستگان

 • فیش حقوقی ، حکم بازنشستگی

*توجه: تمامی مدارک می بایست به زبان مورد تأیید سفارت اتریش (آلمانی) ترجمه شود.

مدارک مورد نیاز ویزای شنگن می تواند با توجه به شرایط متقاضی، زمان های مختلف و کشور مورد تقاضا متفاوت باشد. آژانس سبزینه با تحلیل و بررسی شرایط متقاضی ، مدارک لازم ویزا شنگن را به متقاضی اعلام می نماید.

توجه فرمائید سفارت در صورت مشاهده هر گونه جعل ، ویزای متقاضی را ریجکت و او را در لیست سیاه قرار خواهد داد. در صورت تکمیل بودن مدارک متقاضی و مناسب بودن شرایط وی، اخذ ویزای شینگن اتریش تضمینی خواهد شد. شرایط متقاضی به معنی وضعیت تأهل (ترجیحا متأهل) و شرایط سنی (ترجیحاً بالای 30 سال) می باشد.

 

ویژگی های عکس ویزای اتریش

ویژگی های عکس ویزای اتریش به شرح ذیل می باشد:

 

 

 

توضیحات تصویر فوق:

 • عکس مربوط به 6 ماه اخیر باشد.
 • عرض عکس 35 تا 40 میلیمتر باشد.
 • صورت می بایست 70 تا 80 درصد فضای عکس را به خود اختصاص داده باشد. بالای شانه نیز می بایست نمایان باشد.
 • عکس می بایست شفاف و فوکس شده باشد. عکس تار یا کدر مورد قبول شرکت VFS اتریش نمی باشد.
 • عکس می بایست بدون تا خوردگی و یا خط خوردگی باشد.

 

 

 

 

توضیحات تصویر فوق:

 • نگاه متقاضی می بایست مستقیم به دوربین باشد.
 • رنگ پوست می بایست طبیعی باشد، و لذا تن عکس می بایست تنظیم باشد.
 • کنتراست و روشنایی عکس می بایست تنظیم باشد.
 • عکس می بایست با رزولوشن بالا و بر روی کاغذ باکیفیت پرینت گرفته شود.
 • عکس می بایست روی کاغذ مخصوص عکس پرینت گرفته شود.

 

 

 

 

توضیحات تصویر فوق:

 • چشم می بایست واضح و در حالت باز باشد و توسط مو پوشانده نشده باشد.
 • صورت می بایست عمود بر لنز دوربین و بدون زاویه باشد و دو چشم در یک خط صاف قرار گیرد.
 • زمینه عکس می بایست سفید باشد.
 • عکس می بایست با فلش گرفته شده باشد ، و بدون سایه و بازتاب فلش باشد. چشم در عکس نبایست قرمز باشد.

 

 

 

 

توضیحات تصویر فوق:

 • در صورت عینکی بودن، می بایست از بازتاب نور فلش در شیشه عینک خودداری نمود.
 • در صورت امکان، از پوشیدن عینک با فریم ضخیم خودداری نمائید.
 • فریم عینک نباید باعث پوشانده شدن چشم ها بشود.
 • پوشش سر مجاز نمی باشد (به غیر از موارد مذهبی). در صورت محجبه بودن، صورت می بایست از از لبه سمت چپ تا لبه سمت راست و پایین چانه تا بالای پیشانی کاملاً مشخص باشد.

 

 

 

 

توضیحات تصویر فوق:

 • در عکس می بایست تنها خود فرد حضور داشته باشد. به عنوان مثال عکس کودک به همراه مادر یا فرد دیگری نباشد.
 • در پشت متقاضی نباید صندلی یا لوازم دیگر قرار گیرد ، و زمینه می بایست کاملا روشن و یک دست باشد.
 • دهان می بایست به حالت بسته و عضلات صورت آزاد باشد.

 

مراحل اخذ ویزای اتریش

مراحل اخذ ویزای اتریش به ترتیب به شرح ذیل می باشد:

 1. ابتدا می بایست نسبت به تعیین وقت سفارت اتریش آنلاین از طریق سایت شرکت VFS اتریش اقدام نمود. جهت تعیین وقت می بایست اطلاعات هویتی لازم و نوع ویزای درخواستی در سایت درج شود.
 2. پس از تعیین وقت، می بایست در روز تعیین شده به همراه مدارک مورد نیاز جهت انگشت نگاری به شرکت VFS Global تهران واقع در میدان هروی مراجعه نمود.
 3. مدارک متقاضی در شرکت VFS بررسی شده، و سپس جهت تاییدیه ویزای اتریش پرونده متقاضی به سفارت اتریش ارجاع داده می شود. چنانچه پرونده متقاضی مورد قبول سفارت اتریش واثع گردد، گذرنامه وی به همراه برچسب ویزای اتریش آماده تحویل خواهد بود.

 

مدت زمان بررسی و تایید ویزای اتریش

مدت زمان بررسی و تایید ویزای اتریش در شرکت VFS و سفارت اتریش از زمان انگشت نگاری با توجه به میزان تقاضا و شلوغی متفاوت خواهد بود. در حال حاضر این پروسه حدود 2 هفته به طول می انجامد. مدت زمان انتظار تا زمان وقت سفارت از زمان درخواست وقت سفارت نیز با توجه به میزان شلوغی متفاوت خواهد بود. در حال حاضر این مدت انتظار حدود 2 الی 10 روز می باشد.

 

 

 

 

پیگیری ویزای اتریش

پیگیری ویزای اتریش از طریق پل ارتباطی آژانس سبزینه و سفارت اتریش انجام پذیر می باشد. متقاضیان می توانند جهت آگاهی از مراحل طی شده در شرکت VFS و سفارت اتریش و جواب ویزای اتریش با آژانس سبزینه تماس حاصل فرمایند.

 

بررسی ریجکت شدن ویزای اتریش

همه ریجکتی ها به این علت می باشد که افسر ویزا متقاعد به بازگشت متقاضی به کشور خود نشده است. دلایل قانع نشدن افسر ویزا می تواند شامل موارد ذیل باشد:

 • عدم ارائه برنامه سفر واضح و دقیق
 • عدم ارائه رزرو هتل یا مدارک دیگر مبنی بر محل اقامت در سفر
 • عدم ارائه مدارک مالی کافی (گردش حساب و تمکن مالی) جهت اثبات توانایی تامین هزینه های سفر
 • عدم ارائه مدارکی که نشان دهنده وابستگی ها در ایران باشد (پیوند های خانوادگی، گواهی اشتغال به کار، آگهی تأسیس، سند ملک یا هر مدرک دیگری که نشان دهنده وابستگی ها در ایران و بازگشت به کشور باشد)
 • ارائه پاسپورت آسیب دیده و یا مخدوش
 • سابقه سفر نا مناسب (Travel History)
 • عدم ارائه رزرو پرواز
 • ارائه مدرک جعلی

 

پس از اعلام ریجکتی ویزا اتریش می بایست ابتدا نسبت به آگاهی از دلیل یا دلایل ریجکتی ویزای اتریش اقدام نمود. علت ریجکتی ویزای اتریش در برگه ای به نام برگه ریجکتی در روز تحویل گذرنامه به متقاضی تحویل داده می شود. پس از تحویل برگه ریجکتی می بایست نسبت به تنظیم نامه اعتراض به ریجکتی ویزای اتریش با فرم و محتوا استاندارد اقدام نمود. اطلاعات ذیل پیش از آغاز متن می بایست در آغاز نامه درج شود:

 1. نام متقاضی
 2. تاریخ تولد
 3. محل تولد
 4. شماره پاسپورت
 5. آدرس پستی
 6. ایمیل
 7. تاریخ ریجکتی ویزای اتریش
 8. علت ریجکت شدن ویزای اتریش (که در نامه ریجکتی درج شده است)

 

مدت زمان اعتبار ویزای اتریش

مدت زمان اعتبار ویزای اتریش از نوع سینگل به دلیل سختگیری های حاضر برای ایرانیان حدود 20 تا 25 روز، و مدت مجاز اقامت 4 تا 14 روز می باشد. چنانچه متقاضی از شرایط مناسب (خصوصا سن بالای 30 و سابقه سفر مناسب) و مدارک کامل (خصوصا تمکن مالی و گردش حساب مناسب) برخوردار باشد، ویزای مولتی اتریش به وی تعلق خواهد گرفت. مدت اعتبار ویزای مولتی اتریش تا سقف 2 سال و مدت مجاز اقامت آن 90 روز می باشد.

مدت اعتبار به معنای Visa Validity و مدت مجاز اقامت به معنی Duration of Stay می باشد. به عنوان مثال متقاضی با ویزایی به مدت اعتبار 20 روزه و مدت مجاز اقامت 7 روزه می تواند از زمان شروع اعتبار تا زمان پایان اعتبار ویزای خود، به خاک اتریش ورود کرده و به مدت 7 روز در آن کشور اقامت داشته باشد.

 

قیمت و هزینه اخذ ویزای اتریش به چه صورت است؟

قیمت و هزینه اخذ ویزای اتریش 350 یورو می باشد. خدمات ویزا آژانس سبزینه به صورت تفکیک شده و جداگانه نیز ارائه می گردد. چنانچه به برخی از مراحل اخذ ویزا آشنایی ندارید، می توانید از خدمات ویزای آژانس سبزینه بهره مند شوید. جهت مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب سبزینه تماس حاصل فرمائید.

 

 

 

 

سفارت اتریش در تهران

سفارت اتریش در تهران واقع در خیابان نیاوران، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک 6 الی 8 می باشد. ساعات کاری سفارت اتریش ساعت 8:30 تا 15:30 می باشد. روزهای تعطیل سفارت اتریش جمعه و شنبه می باشد.

ادرس شرکت VFS اتریش در تهران

شرکت VFS اتریش در تهران واقع در خیابان گلستان پنجم، میدان هروی، مرکز خرید هروی سنتر، طبقه چهارم می باشد. ساعات کاری شرکت VFS اتریش ساعت 8:00 الی 17:00 می باشد. روزهای تعطیل شرکت VFS اتریش جمعه و شنبه می باشد.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs