جستجو در سایت
 چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400

چگونه اقامت یونان بگیریم

logo

نحوه گرفتن اقامت یونان

اخذ اقامت کشورهای اروپایی با توجه به شرایط سخت دستیابی همواره برای هرکسی می تواند یک رویا باشد اما در میان این کشورهای اروپایی نام یونان نیز به چشم می خورد که با توجه به چشم انداز اقتصادی روشنی که دارد می تواند مقصد مناسبی برای اقامت باشد و یا حتی نقطه ی آغازی برای دسترسی به اقامت سایر کشورهای اروپایی محسوب شود. اقامت یونان به نسبت سایر کشورهای حوزه شینگن دارای شرایطی ساده تر می باشد و سبزینه با سال ها سابقه خدمت رسانی و تخصص در این زمینه می تواند مسیر را برای دسترسی به این رویا هموار نماید.

جهت مشاوره تلفنی می توانید با شماره 09121717717 تماس حاصل فرمایید.

نحوه گرفتن اقامت یونان

از مهم ترین مزایای اقامت یونان به نسبت سایر کشورهای اروپایی هزینه زندگی پایین تر و حتی اقامت بدون نیاز به حضور در این کشور می باشد.

همچنین لازم به ذکر است که پاسپورت یونان در دسته پاسپورت های معتبر و رتبه بالا قرار دارد و امکان سفر به 164 کشور بدون نیاز به ویزا را برای شما فراهم می نماید.

اقامت در یونان از طرق متفاوتی میسر می باشد که در ادامه به بررسی تمامی روش های اقامت سریع یونان و شرایط آن می پردازیم.

روش های اخذ اقامت یونان

اقامت در یونان از طرق مختلفی مانند سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار، خرید ملک، تحصیل، کار و... امکان پذیر می باشد. اما همانطور که در بالا اشاره نمودیم به دلیل چشم انداز روشن اقتصادی و مسیر رشد این کشور با توجه به موقعیت جغرافیایی و پیامدهای مثبت اقتصادی در پی این موضوع، سرمایه گذاری می تواند یک گزینه بسیار مناسب و همچنین سریع جهت دریافت اقامت باشد.

در ادامه به شرح تمامی روش های اقامت در یونان اعم از روش های اقامت سریع در یونان خواهیم پرداخت.

روش های گرفتن اقامت یونان

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

یکی از راه های دستیابی سریع به اقامت یونان از طریق تمکن مالی می باشد. در این نوع از اقامت فرد می بایست در ابتدا اقدام به باز نمودن یک حساب بانکی در یونان با موجودی حداقل 25 هزار یورو نماید، بدین وسیله به اثبات می رساند که توانایی تامین هزینه های 2 سال زندگی در یونان را دارد. لازم به ذکر است افزایش موجودی شما به بالاتر از حداقل مبلغ ذکر شده می تواند سفارت را بیشتر مجاب کند که فرد واجد شرایط اخذ اقامت می باشد، حساب بانکی که بدین منظور ایجاد می نمایید معاف از مالیات می باشد و در زمان تمدید ویزا، اثبات این تمکن مالی می تواند منجر به دریافت اقامت دائم و به دنبال آن دریافت پاسپورت گردد. مبلغ ذکر شده برای فرد اقدام کننده می باشد و در صورت وجود همسر و فرزند نیز درصد متفاوتی به این مبلغ اضافه می گردد.

همچنین فرد جهت متقاعد نمودن دولت یونان می تواند میزان درآمد سالیانه خود را از طرق مختلف مانند، سود بانکی، اجاره نامه، سود سهام و... اعلام کند و از طریق افزایش درآمد امتیاز بیشتری جهت اقامت دریافت نماید. عناوین ذکر شده در واقع شامل درآمدهایی می گردد که حتی با عدم حضور فرد در ایران نیز پا برجا است.  لازم به ذکر است در این نوع اقامت فرد اجازه کار نخواهد داشت.

پس از دریافت اجازه اقامت 2 ساله دریونان و طی نمودن آن، مجددا شرایط تمکن مالی فرد بررسی و اقامت وی تمدید می گردد.

چنانچه متقاضی دریافت پاسپورت یونانی هستید، باید بدانید که حداقل 3 سال از مدت زمان 5 ساله اقامت مورد نیاز جهت دریافت پاسپورت را می بایست در خاک یونان باید سپری نموده باشید.

شرایط و پروسه قانونی و مراحل دریافت اقامت و پاسپورت یونان توسط کارشناسان ما به طور کامل برای شما شرح داده خواهد شد، جهت اطلاع با سبزینه تماس حاصل فرمایید.

گرفتن اقامت یونان با تمکن مالی

اقامت یونان از طریق خرید ملک

جهت اقامت در کشور یونان از طریق خرید ملک می بایست یک یا چند ملک با مجموع قیمت حداقل 250 هزار یورو در یونان خریداری نمایید که می تواند در انواع مسکونی، تجاری و اداری نیز باشد. خریداری ملک در یونان به نسبت سایر کشورهای اروپایی برای ایرانیان از لحاظ قیمتی مناسب تر است و همچنین جهت دریافت اقامت نیاز به حضور و اقامت مدت مشخص در یونان نیست. جهت خریداری ملک در سایر کشورهای اروپایی حداقل می بایست دوبرابر مبلغ ذکر شده برای یونان هزینه نمایید.

نکته ی بسیار حائز اهمیت اقامت از طریق خرید ملک در یونان دریافت ویزای طلایی یونان (Golden Visa) می باشد که مزایای منحصر به خود را دارد.

پس از خریداری ملک اجازه اقامت به مدت 5 سال صادر شده و سپس تمدید می گردد. امکان اجاره دادن ملک نیز وجود دارد که در این صورت شامل قانون مالیات بر درآمد اجاره می شود که حدود 8-12 درصد می باشد.

نکته مهم: در این نوع اقامت متقاضی اجازه کار ندارد، اما جهت کسب درآمد می تواند ملک خریداری شده را اجاره دهد که این یک امتیاز برای کسب درآمد می باشد.

با توجه به قانون مهاجرتی یونان با خریداری ملک علاوه بر دریافت اقامت برای پدر و مادر خود می توانید جهت دریافت اقامت برای پدر و مادر همسر خود نیز اقدام نمایید.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از روش های اخذ اقامت یونان می باشد که با توجه به قرارگیری این کشور در مسیر رشد و وجود نیروی متخصص و نسبتا ارزان می تواند گزینه مناسبی باشد.

سرمایه گذاری در یونان شامل:

  • سرمایه گذاری از طریق تاسیس شرکت
  • سرمایه گذاری خود حمایتی (تمکن مالی)
  • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

یکی از مجموعه روش های سرمایه گذاری تأسیس شرکت است. این روش نیازمند حداقل 250 هزار یورو و طی نمودن مراحل ثبت شرکت و پرداخت هزینه های آن می باشد.

هزینه مالیات شرکت و حقوق کامندان را نیز می بایست به هزینه اولیه اضافه نمایید.

لازم به ذکر است که این روش تنها به افرادی توصیه می شود که قصد راه اندازی کسب و کار بصورت هدفمند را دارند زیرا پیچیدگی و هزیه های مختص خود را شامل می شود، درصورتی که روش های ساده تر و کم هزینه تری برای دریافت اقامت وجود دارد.

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری خودحمایتی می باشد. که در واقع شامل همان تمکن مالی است که در مطالب بالا به شرح آن پرداختیم که یکی از راحت ترین و بی دردسرترین روش های اخذ اقامت یونان محسوب می شود.

در خصوص دریافت اقامت از طریق خرید ملک هم در بالا توضیحات لازم ارائه گردید.

اقامت یونان از طریق پناهندگی

از آنجایی که پناهندگی با ورود غیرقانونی در یونان امری پر ریسک و گاها خطرناک است، همواره پیشنهاد بر این است که از طریق های دیگر اقدام به دریافت اقامت نمایید.

در این مورد فرد پس از ورود به یونان می بایست درخواست پناهندگی خود را به دولت یونان بدهد، که معمولا در این خصوص افراد بصورت غیر قانونی وارد کشور می شوند که با رجوع به اخبار شاهد خواهیم بود که سالانه تعداد بسیاری از افراد در دریا غرق می شوند، و حتی با پشت سر گذاشتن این ریسک فرد به دلیل ورود غیر قانونی طبق قوانین چندین ماه تا زمان دریافت جواب پناهندگی تحت بازداشت و یا در شرایط نامناسب بازداشتگاه ها می بایست سپری نماید.

در روشی دیگر طبق قوانین جدید امکان ارائه درخواست پناهندگی در کشور ترکیه فراهم گردیده و با توجه به بیانه مشترک اتحادیه اروپا و ترکیه، کشور ترکیه اقدامات لازم جهت اسکان موقت پناهجویان تا زمان رسیدگی به پرونده پناهندگی در یونان را فراهم می نماید.

البته راه های قانونی دریافت پناهندگی یونان جایگزین روش های غیر قانونی وجود دارد که فرد تا زمان دریافت جواب پناهندگی، اجازه اقامت در یونان را داشته و از مجموعه حقوق شهروندی نیز برخوردار می باشد، مانند عدم اخراج پناهجو از کشور تا زمان بررسی پرونده، سکونت در مراکز پذیرش، بیمه درمانی، تحصیل رایگان و... و همچنین می بایست طی این مدت قانونمند عمل نماید و با مامورین مراکز پذیرش همکاری لازم را به عمل آورد.

به طور کلی مسیر دریافت پناهندگی مسیری پیچیده و سخت است و مناسب افرادیست که شرایط مالی مناسبی برای سرمایه گذاری ندارند.

اقامت یونان از طریق کار

یکی از راه های اقامت در یونان از طریق ویزای کاری است، که در این خصوص فرد می بایست دارای دعوتنامه و پیشنهاد کاری از مراکز یا یک شرکت یونانی باشد تا از طریق قرارداد کاری خود اقدام به اخذ اقامت یونان نماید.

در این روش فرد می تواند با دریافت ویزای توریستی به یونان سفر نماید و به جستجوی کار برود و درخواست خود را به شرکت های مختلف ارائه دهد و به کشور بازگردد. درصورتی که شرکتی تمایل به همکاری با وی را داشته باشد با ارسال دعوتنامه کاری مراحل قانونی جهت دریافت ویزای کاری انجام می گردد.

اقامت یونان از طریق تحصیل

تحصیل در یونان یکی دیگر از روش های دریافت اقامت این کشور می باشد. یونان نظام آموزشی متوسطی دارد و اکثر مراکز آموزشی آن به زبان یونانی هستند. نظام آموزشی یونان شامل یک مقطع ابتدایی 12 ساله و 3 مقطع عالی که شامل لیسانس، فوق لیسانس و دکتری می باشد. اکثر مراکز تحصیلی در این کشور دولتی هستند و برای افراد دارای تابعیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند رایگان می باشد و هزینه تحصیل برای افراد غیر، حدود 1500 تا 9000 یورو در سال می باشد.

لازم به ذکر است دانشجویان پس از سپری شدن 5 سال با پرداخت مالیات می توانند اقدام به دریافت اقامت دائم و سپس بعد از 2 سال اقدام به دریافت پاسپورت نمایند.

اقامت یونان از طریق ازدواج

پس از ازدواج با فردی که تبعیت یونانی دارد می توانید بعد از طی نمودن مراحل قانونی اقدام به دریافت اقامت نمایید. بدین منظور فرد در ابتدا با مراجعه به سازمان مذهبی و شهرداری یونان با ارائه گواهی مجرد بودن اقدام به دریافت مجوز ازدواج می نماید.

همچنین فرد دارای تابعیت یونان و یا اقامت دائم یونان می تواند جهت اقامت همسر و فرزند زیر 21 سال خود اقدام نماید، بدین منظور 3 ماه پس از ورود همسر به خاک یونان مراحل قانونی دریافت اقامت می بایست سپری گردد. به منظور تمدید اقامت در صورت پایداری ازدواج پس از 3 سال نیز می توان اقدام نمود. لزم به ذکر است حضور فرد حداقل 6 ماه از 12 ماه سالانه در یونان جهت تمدید اقامت الزامی می باشد.

اقامت یونان از طریق تولد فرزند

تابعیت یونان با تولد فرزند مشمول شرایط قانونی خاصی در این کشور می باشد. به عنوان مثال اگر یکی از والدین تابعیت یونانی داشته باشد فرزند متولد شده تابعیت یونانی دریافت می نماید. و یا اگر یکی از والدین اقامت دائم یونان را داشته باشند نیز فرزند متولد شده تابعیت یونانی دریافت می نماید. جهت دریافت اقامت دائم در یونان می بایست حداقل 5 سال در این کشور زندگی کرده باشید.

اقامت یونان برای هنرمندان و افراد موفق

برخی کشورها به افراد موفق درزمینه های هنری که هنرشان محل کسب درآمد آن ها است اقامت می دهند اما در کشور یونان همچین قانونی وجود ندارد و افراد هنرمند نمی توانند از این طریق اقدام به دریافت اقامت نمایند.

اقامت یونان از طریق ویزای توریستی

دریافت ویزای توریستی اولین قدم برای دریافت اقامت یونان می باشد، بدین منظور که فرد جهت دریافت اقامت یونان از طریق کلیه روش های ذکر شده در این مقاله می بایست در ابتدا اقدام به دریافت ویزای توریستی جهت طی نمودن مراحل قانونی روش اقامتی مدنظر نماید و پس از ورود به یونان مراحل قانونی را نیز سپری نماید.

همچنین بسیاری افراد برای دریافت ویزای شینگن در ابتدا اقدام به دریافت ویزای توریستی یونان می نمایند که جهت جلوگیری از ریجکتی می بایست اطلاع کافی از مراحل و مدارک مورد نیاز وجود داشته باشد. کارشناسان ما در این خصوص هم شما را راهنمایی می نمایند.

راحت ترین روش گرفتن اقامت یونان کدام است؟

خوشبختانه با توجه به شرایط هر فرد روش های گوناگونی برای دریافت اقامت یونان وجود دارد که کارشناسان ما پس از یک جلسه مشاوره شما را به طور کامل راهنمایی می نمایند.

اما به طور کلی ساده ترین و راحت ترین روش دریافت اقامت یونان، اقامت از طریق تمکن مالی و یا سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می باشد.

اقامت سایر کشورهای حوزه شینگن از طریق دریافت اقامت یونان

شرایط دریافت اقامت یونان بسته به هدف فرد متفاوت می باشد. به عنوان مثال اگر هدف صرفا دریافت اقامت یونان باشد، همانطور که ذکر کردیم حتی نیاز به حضور و اقامت در یونان نیست. اما اگر هدف دریافت پاسپورت این کشور باشد فرد می بایست حداقل 3 سال از مدت زمانه 5 ساله را در یونان سپری کرده باشد.

همچنین تحصیل فرزند در دو مقطع تحصیلی در این کشور می تواند منجر به اخذ اقامت برای پدر و مادر منحصرا گردد، که اقامت خانواده فرد متقاضی دراین دوره الزامی می باشد.

و اما نکته ی جذاب اخذ اقامت سایر کشورهای حوزه شینگن مانند فرانسه و اسپانیا از طریق اقامت یونان می باشد. که بدین منظور پس از گذراندن 3 سال اقامت در یونان امکان تبدیل به اقامت کشورهای دیگر با پرداخت مبلغی حدود 5 هزار یورو فراهم می گردد.

 

اقامت یونان سبزینه

چنانچه قصد سفر به یونان و یا دریافت اقامت این کشور را دارید، سبزینه با تیم متخصص و مجرب و دارای سال ها سابقه موفق می تواند شما را در این مسیر راهنمایی نماید تا بدون اتلاف هزینه به هدف خود دست یابید. با همکاران ما تماس بگیرید تا با تعیین وقت میزبان شما جهت ارائه مشاوره در سبزینه باشیم.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
 15  |
 5.00   از   5/00   از تعداد   1   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs