راهنمای مهاجرات به کانادا و راههای اخذ ویزای کانادا | ویزای مالتی کانادا

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
راهنمای مهاجرت به کانادا مهاجرت به کانادا برای گرفتن ویزای کانادا چه باید کرد آیا اقامت دائم کانادا باید تمدید شود مهاجرت کانادا از طریق ازدواج در کانادا همراه آژانس سبزینه باسید برای اخذ ویزای مالتی کانادا ویزای کانادا ویزای مولتی کانادا

راهنمای مهاجرت به کانادا

راهنمای مهاجرت به کانادا

جهت مشاوره فرم را تکمیل نمایید

 

مهاجرت به کانادا در سال 2018 همواره یکی از بزرگترین آرزوهای مردمان در سراسر جهان بوده است.راه های مهاجرت به کانادا 2018 بسیار متعدد است و باید بهترین راه را انتخاب نمایید تا آسودگی خاطر برای خود و خانواده خود را فراهم نمایید.

مهاجرت به کانادا (به انگلیسی: Immigration to Canada) یکی از مقاصد متقاضیان مهاجرت می‌باشد. کانادا دارای بیش از ۶۰ برنامه مهاجرتی می‌باشد که هر کدام از آن‌ها معیارهای خاصی برای پذیرش متقاضیان دارند. متقاضیان ایرانی می‌توانند به کشورهای ترکیه، امارات، ارمنستان، گرجستان و …مراجعه کنند.

برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت برنامه های گوناگونی وجود دارد. قرار گیری در بهترین گروه و برنامه مهاجرتی به کانادا شرط اصلی موفقیت در اخذ اقامت است. به طور حتم از دوستان و یا نزدیکان خود شنیده‌اید که افرادی مدت‌های طولانی در انتظار دریافت اقامت کانادا هستند و در این حال گروهی نیز بسیار سریع موفق به مهاجرت به کانادا شده‌اند.

اثر یک پرونده کامل و ناقص در همین مدت زمان انجام کار است. قوانین مهاجرت به کانادا و مدارک لازم به صورت ماهانه تغیر می‌نمایند و آگاهی از جدیدترین قوانین شرط لازم موفقیت است. از طرفی هر پرونده مهاجرتی شرایط خاص خود را دارد و ممکن است قابل استفاده برای فرد دیگر نباشد.

پیشنهاد میگردد که در ابتدای امر مطلب فوق را  مطالعه نموده و با توجه به شرایط خود با آژانس هواپیمایی سبزینه در تماس باشید.
جهت مهاجرت به کانادا باید به اطلاع شما برسانیم که راه های زیادی را میتوان امتحان کرد .

از لحاظ استانداردهای زندگی ، سازمان ملل متحد ، کانادا را به عنوان یکی از بهترین مکان های جهان برای زندگی معرفی کرده است.

 • امکان مهاجرت قانونی با تمام اعضای خانواده به صورت قانونی
 • خدمات آموزشی (تا قبل از ورود به دانشگاه) و پزشکی با هزینه های فوق العاده پایین
 • امکان مهاجرت از طرق مختلف از جمله نیروی متخصص و ماهر و همچنین سرمایه گذاری
 • واجد شرایط بودن برای شهروندی کانادا ظرف مدت سه سال پس از ورود به کانادا با وضعیت اقامت دائم
 • برخورداری از مزایای رفاهی دولت (در صورت ضرورت) مانند امکانات پزشکی رایگان ، آموزش رایگان، بیمه سن یا بازنشستگی ، بیمه بیکاری و غیره.
 • اجرای حداقل مقررات و قوانین دولتی در هنگام شروع کسب و کار پس ازمهاجرت به کانادا .
 • دسترسی به ایالات متحده و بازارهای مکزیک بر اساس موافقتنامه NEFTA
 • چند فرهنگی بودن کانادا که مهاجران می توانند مطمئن باشد که کانادا آنها را به راحتی پذیرفته ودر ادامه مشکلی برای آنها ایجاد نخواهد شد.
 • تراکم جمعیت فوق العاده پایین ،هر کسی که از فضاهای باز و گسترده لذت می برد عاشق آرامش کانادا خواهد شد ، با تراکم جمعیت ۳٫۵ نفر در هر کیلومتر مربع یعنی کمترین تراکم جمعیت در جهان.
 • کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان، با درآمد سرانه چشمگیر بالای ۳۵،۵۰۰ دلار است و همچنین عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه(OECD) و گروه هشت(G8) نیز می باشد.

برای گرفتن ویزای کانادا چه باید کرد؟

کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت کانادا برای کسانی که مشتاق به سرمایه گذاری در این کشور هستند قابل دسترسی است.

این سرمایه گذاری برای ایالت کبک کانادا است که حداقل با ۸۰۰,۰۰۰ $  سرمایه و نشان دادن توانایی مالی ۱٫۶ میلیون دلار میتوانند در ابتدا اقامت دائم و سپس پاسپورت کانادایی دریافت نمایید.

این سرمایه گذاری به این صورت است که شما این پول را در اختیار دولت کانادا برای مدت ۵ سال قرار میدهید و بعد از ۵ سال بدون هیچ گونه سودی به شما باز گردانده میشود.

کسب اقامت دائم از طریق skilled worker (express entry) کانادا

این راه یکی از بهترین راه ها برای افراد متخصص جهت مهاجرت به کشور کانادا میباشد که در ابتدای این امر به آنها اقامت دائم تعلق میگیرد.

این سیستم بر اساس point base system میباشد که هر یک از ویژگی های اعلام شده امتیاز خاصی را برای فرد دارد .

اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا

کشور کانادایکی از برترین مراکز علم و دانش دنیا میباشد که هر سال  بالغ بر ۱۳۰۰۰۰تا ۱۵۰۰۰۰ نفر دانشگاه های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند. سطح علمی بالای دانشگاه ها هزینه های معقول و امکان گرفتن اقامت دائم کشور کانادا ،ویزای تحصیلی رابه یکی از پر متقاضی ترین راه ها برای امر مهاجرت به کانادا قرار داده است.

ازدواج در کانادا

یکی از طرق مهاجرت به کانادا ازدواج با یک فرد  کانادایی یا کسی که اقامت دائم این کشور را دارد میباشد.پروسه این امر حداقل ۶ ماه به طول خواهد انجامید. فردی که شما میخواهید با او ازدواج کنید باید بتواند حداقل شرایط مورد نیاز برای تامین زندگی برای شما در کشور کانادا را فراهم کند.

مهاجرت به کانادا از راه خود اشتغالی

فرد خود اشتغال یا به عبارتی خویش‌ کارفرما کسی است که بتواند با تکیه بر تجربه کاری مناسب و مرتبط خود پس از ورود به کانادا شغلی برای خود ایجاد کند و به واسطه درآمد این شغل هزینه‌ های زندگی خود و خانواده خود را در کانادا پوشش دهد.

منظور از تجربه کاری مناسب و مرتبط در اینجا تجربه در زمینه های فرهنگی، ورزشی، و یا مزرعه ‌داری و کشاورزی است

فعالیت­های فرهنگی عبارتند از مشاغلی که به طور کلی به عنوان بخشی از هنر و فرهنگ کانادا به شمار می­آیند.

به طور مثال مؤلفان و نویسندگان، هنرمندان خلاق، موسیقی دانان، نقاشان، مجسمه سازان و سایر هنرمندان تجسمی، پشتیبانی فنی و مشاغل موجود در صنعت فیلم سازی، طراحان خلاق و صنعتگران، قهرمانانی که دارای سابقه شرکت و کسب مقام در مسابقات ورزشی بین‌المللی هستند و قادرند در زمینه ورزش تخصصی خود در کانادا به مربیگری پرداخته، باشگاه ورزشی دایر کرده،  و یا در مسابقات جهانی شرکت کنند، ممکن است واجد شرایط اقدام تحت این گروه مهاجرتی باشند.

اقامت دائم  کانادا

به فردی که در کشور کانادا اقامت دائم بگیرد مقیم دائم گفته می‌شود.

مقیم دائم کانادا به فردی گفته می شود که در پاسپورت خود دارای ویزای ورود به کانادا به عنوان مقیم دائم است و به خاک کانادا وارد شده است(اصطلاحا “لند Land” شده است) ولی هنوز سیتی زن نشده است.

همچنین این فرد ممکن است مقیم دائم کشوری دیگر مانند کشور محل تولد خود باشد. افرادی که به صورت موقت در کانادا هستند، مانند افراد دارای ویزای دانشجویی، ویزای کار، ویزای توریستی و . . .  مقیم دائم کانادا نمی باشند.

 مقیم دائم Permanent Resident در کشور کانادا به شخصی اطلاق می‌شود که سیتی زن کانادایی نیست ولی اجازه زندگی و کار در کانادا بدون هیچ محدودیت زمانی در طول اقامتش به او داده شده‌است. یک ساکن همیشگی می‌بایستی به مدت ۲ سال از ۵ سال را در کانادا زندگی کند .

 یک مقیم دائم بسیاری از حقوق و وظایف یک سیتی زن کانادایی را دارا می‌باشد. تفاوتهای اصلی تنها در این می‌باشند که ساکنان همیشگی اجازه رای دادن در انتخابات فدرال کانادا، کاندیدشدن و دارا بودن پاسپورت کانادایی را ندارند. آنها همچنین نمی‌توانند به نیروی مسلح کانادا بپیوندند.

یک مقیم دائم امکان اقدام برای شهروندی کانادا(سیتی زن) را پس از 4 سال اقامت در کانادا خواهد داشت. (به زودی این دوره به 3 سال تقلیل پیدا خواهد کرد)

کارت اقامت دائم کانادا

در سال ۲۰۰۲، اداره مهاجرت و شهروندی شروع به صدور کارت ساکن همیشگی (مقیم دائم) برای تمام مقیمان دائم جدید (تازه‌وارد) کانادا کرد. تمام افراد مقیم دائم پیشین نیز این قابلیت را دارا شدند تا برای این کارت به ازای ۵۰ دلار کانادا اقدام کنند.دارا بودن این کارت مگر برای سفرهای بین‌المللی اجباری نمی‌باشد.

از ۳۱ام دسامبر سال ۲۰۰۳ تمامی مقیمان دائم، برای واردشدن به خاک کانادا از طریق هوایی، قطار و اتوبوس ملزم به ارائه این کارت شدند. از لحاظ ظاهری این کارت شبیه به کارت بانکی می‌باشد و موجب تسهیل در ورود دوباره به کشور کانادا می‌شود.

این کارت شامل مشخصات امنیتی متعدد به‌روزی همراه با یک چیپ که اطلاعات لازم در آن وجود دارد می‌باشد.

کارت اقامت دائم تنها در کشور کانادا صادر می‌شود و هر ۵ سال یکبار باطل شده و می‌تواند دوباره با ارائه تقاضانامه و ثابت کردن اینکه متقاضی در مدت مورد نظر از نظر فیزیکی در کانادا حاضر بوده‌است یا به شکلی دیگر شراط لازم را احراز کرده‌است تمدید شود.

همینطور افراد ممکن است شرایط لازم را مشروط بر اینکه دارای همسر کانادایی باشند و یا در خارج از کانادا برای تجارت کانادا فعالیت کنند احراز کنند. کارت اقامت دائم خارج از خاک کانادا و بدون داشتن آدرس کانادایی قابل تمدید نمی‌باشد.

 مهاجرین به کانادا باید در نظر داشته باشند که برگه ورود به کانادا مدرک اصلی مهاجرت به کاناداست.

افراد دارای “کارت اقامت دائم کانادا” از چه مزایایی برخوردارند؟
فرد دارای کارت اقامت دائم کانادا دارای حقوق زیر، طبق قوانین دولت کانادا است:
 • از مزایای قانونی و رایگان دولت کانادا که به شهروندان خود ارائه می دهد برخوردار است، مانند دریافت کارت خدمات بیمه درمانی رایگان Health/Santé
 • هزینه تحصیل فرد یک دهم دانشجوی بین المللی است
 • به راحتی در هر کجای کانادا می توانند به تحصیل، اقامت و کار بپردازند
 • می تواند به راحتی بعد از گذراندن مدت زمان مشخص(در حال حاضر 4سال از 6 سال) برای دریافت پاسپورت و سیتی زن شیپی کانادا اقدام کند.
 • تحت حمایت قانونی دولت کانادا طبق قانون مصوب دولت فدرال است.(قانون Canadian Charter of Rights and Freedoms)
فرد مقیم کانادا چه مسولیت هایی دارد؟

فرد مقیم کانادا باید تابع تمام قوانین فدرال، استانی و شهرداری ها  باشد. توجه داشته باشد که ارتکاب جرم ممکن است وضعیت اقامت دائم او را از بین ببرد.

آیا اقامت دائم کانادا باید تمدید شود، چگونه و کی؟

وقتی شما با ویزای اقامت دائم وارد کانادا شدید و کارت اقامت دائم PR برای شما صادر شد، تا 5 سال این کارت اعتبار دارد و طی این مدت نیاز به تمدید ندارد و شما بارها می توانید به کانادا وارد یا خارج شوید. تا زمانیکه برای سیتی زن شیپی اقدام نکرده اید اعتبار دارد.

فرد مقیم کانادا Permanent Resident ممکن است به دلیل رعایت نکردن شرایط ، اقامت خود را از دست بدهد.یکی از شرایط : حضور در کانادا به مدت 730 روز در هر 5 سال می باشد.

این مدت می تواند در داخل یا خارج کانادا محاسبه شود.برای محاسبه این مدت در خارج از کانادا فرد باید :

 • همراه یک سیتی زن کانادا(فرد دارای پاسپورت) به عنوان همسر قانونی باشد . همچنین فرزند همراه پدر سیتی زن کانادا نیز قابل قبول است.
 • در استخدام یک سازمان دولتی به صورت تمام وقت باشد، مانند سربازان ارتش کانادا در دیگر کشورها.
 •  
آیا کارت اقامت دائم کانادا مانند کارت آمریکا است؟

با توجه به همسایگی آمریکا و کانادا، و بسیاری از قوانین مشترک، می توان نتیجه گرفت که این دو کارت شبیه به هم هستند و تفاوت هایی را نیز با هم دارند.

شما با گرین کارت آمریکا مجوز ورود و زندگی در آمریکا دارید ولی با کارت اقامت کانادا حق دائمی ورود و زندگی در کانادا را دارید. هر دوی این کارت ها حق و حقوقی را به شما اعطا می کنند که دارنده آن شامل آن خواهد بود.

ولی تفاوتی اینجا وجود دارد : کارت اقامت کانادا قویتر است؛ در آمریکا شما هر زمان که نیاز باشد بعد از ورود به خاک، باید به ماموران کارت خود را نشان دهید ولی در کانادا کسی از شما کارت اقامت را تقاضا نخواهد کرد.

کی و چگونه کارت اقامت دائم کانادا به فرد اعطاء می شود؟

کانادا کشوری وسیع با ملیت های مختلف می باشد، و راه های زیادی برای کسب اقامت توسط اداره مهاجرت و شهروندی ارائه شده است. در زیر مثال هایی از روشهای کسب اقامت کانادا بیان شده است:

 • اسپانسرشیپ فامیلی Family sponsorship: در این برنامه شما می توانید همسر خود را مقیم کانادا نمایید.
 • تجربه کار کبکی Programme de l’expérience Québécoise :اگر شما دارای تجربه تحصیل یا کار در کبک را داشته باشید واجد شرایط دریافت اقامت کانادا هستید.
 • نیروی متخصص فدرال Federal Skilled Worker: این برنامه مربوط به افرادی است که حداقل یکسال سابقه کار و آیلتس معتبر و رشته تحصیلی مورد تایید فدرال دارند.(نکته: این برنامه بزودی تغییر خواهد کرد، اینجا را بخوانید)
 • برنامه های استانی Provincial Nominee: تمام استان های کانادا دارای برنامه های جذب مهاجر و اقامت دائم می باشند.
 • برنامه های سرمایه گذاری Business and Investor : افرادی که دارای حداقل سه تا پنج سال تجربه مدیریتی و دارای پروانه کسب، پروانه پزشکی، شرکت ثبت شده، سابقه مدیریت در رده بالا و حداقل 350هزار دلار سرمایه هستند می توانند در این روش به همراه خانواده مقیم کانادا شوند.
 • نیروی متخصص کبک Quebec skilled worker / Quebec experience: استان کبک به افرادی که دارای مدرک زبان فرانسه با نمره B2 می باشند و سابقه کار و تحصیل دارند، اقامت دائم ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.