جستجو در سایت
 یکشنبه 10 شهریور 1398

دلایل رد شدن ویزای کانادا و رفع ریجکتی ویزای کانادا

logo

دلایل عمومی ریجکت ویزای کانادا چیست؟

 

 

دلایل عمومی ریجکت ویزای کانادا می تواند شامل موارد ذیل باشد:

 1. نداشتن تراول هیستوری کانادا مناسب می تواند یکی از دلایل ریجکتی ویزای کانادا باشد. تراول هیستوری به معنی سابقه سفر به کشورهای شینگن و غیر شینگن می باشد. سابقه سفر مناسب در اثبات توریست بودن و به اصطلاح "اهل سفر" بودن متقاضی جهت متقاعد کردن افسر ویزا به بازگشت متقاضی به کشور خود بسیار مأثر می باشد. کشورها از لحاظ درجه اهمیت در سابقه سفر با یکدیگر متفاوت می باشند. متقاضیان اخذ ویزای کانادا می توانند جهت مشاوره در خصوص انتخاب کشورهای مناسب به منظور تقویت تراول هیستوری کانادا با کارشناسان آژانس سبزینه تماس حاصل فرمایند.
 2. نداشتن شرایط لازم برای ویزای کانادا می تواند یکی دیگر از دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا باشد. چنانچه متقاضی مجرد و سن وی زیر 30 سال باشد، و همچنین مدارک وی ناقص باشد، احتمال ویزا شدن کانادا کاهش می یابد. البته این مطلب به این معنی نمی باشد که هر فرد مجرد و زیر 30 سال لزوماً با ریجکتی ویزا کانادا روبرو خواهد شد، بلکه اگر مدارک وی تکمیل باشد درصد شانس ویزای کانادا نیز افزایش می یابد.
 3. نداشتن مدارک شغلی لازم برای ویزای کانادا می تواند یکی دیگر از دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا باشد. مدارک شغلی لازم برای کارمندان می تواند شامل گواهی اشتغال به کار، لیست بیمه، فیش حقوقی، حکم کارگزینی و ... باشد. مدارک شغلی برای کارفرمایان می تواند شامل پروانه کسب، آگهی تأسیس، آخرین تغییرات، لیست بیمه کارکنان، فیش حقوقی کارکنان، مالیات پرداخت شده، نامه تمکن، گردش حساب و ... باشد. مدارک شغلی برای گروه های صنفی دیگر مانند تاجران، وکلا، پزشکان، بازنشستگان و ... متفاوت می باشد. جهت مطالعه مدارک لازم برای ویزای کانادا روی لینک مورد نظر کلیک نمائید.
 4. نداشتن مدارک مالی لازم برای ویزای کانادا می تواند یکی دیگر از دلایل رد شدن ویزای کانادا باشد. مدارک مالی قوی برای ویزای کانادا نشان دهنده توانایی مالی برای تأمین هزینه های سفر می باشد، و افسر ویزا را متقاعد می سازد که متقاضی قصد سفر دارد، و پس از آن به کشور خود باز می گردد.
 5. سند ملکی برای ویزای کانادا یکی از مدارک مأثر در ویزای شدن کانادا می باشد. افسر ویزا از سند ملک اینگونه برداشت می کند که متقاضی وابستگی هایی جهت بازگشت به کشور خود دارد، و قصد ماندن در کشور کانادا ندارد.
 6. سند ماشین برای سفارت کانادا نیز می تواند در اثبات بازگشت مسافر به کشور خود به دلیل وابستگی ها در ایران (مانند وابستگی به خودرو، ملک، همسر یا فرزند در ایران) مأثر باشد. البته موارد اعلام شده به این معنی نمی باشد که این نداشتن این مدارک لزوماً منجر به ریجکتی ویزا کانادا می شود، بلکه داشتن این گونه مدارک به درصد شانس ویزا شدن کانادا کمک شایانی می نماید.
 7. نداشتن برنامه سفر برای ویزای کانادا می تواند یکی از دلایل ریجکتی ویزای کانادا باشد. یک itinerary یا برنامه سفر برای سفارت کانادا که برای افسر ویزا قابل هضم و متقاعد کننده باشد، می تواند در اثبات توریست بودن متقاضی و بازگشت وی به کشور خود مأثر باشد. بنابراین بایستی یک برنامه سفر برای ارائه به سفارت که در آن اطلاعات پرواز (شامل نام ایرلاین، شماره پرواز و ساعات پرواز)، اطلاعات مربوط به شهر های مورد بازدید و محل اقامت (شامل نام و درجه هتل) و ساعات ورود و خروج به هر شهر و هر هتل ذکر شده باشد تنظیم نمود. کارشناسان مجرب آژانس سبزینه با تنظیم و ارائه برنامه سفر طبق استانداردهای سفارت کانادا درصد شانس اخذ ویزا کانادا را افزایش می دهند.
 8. ارائه بیمه مسافرتی، رزرو هتل و رزرو بلیط هواپیما به صورت تقلبی یا fake قطعاً منجر به ریجک شدن ویزا کانادا خواهد شد. سبزینه با دارا بودن کارت اعتباری بین مللی قادر به رزرو هتل، و با دسترسی مستقیم به پلتفرم آمادئوس قادر به تهیه رزرو بلیط هواپیما می باشد. متقاضیان می توانند جهت تهیه بیمه مسافرتی آنلاین از طریق سایت سبزینه اقدام نمایند.
 9. ارسال اشتباه مدارک بانکی به سفارت کانادا می تواند یکی از دلایل رد شدن ویزا کانادا باشد. به عنوان مثال چنانچه در ارسال 60 صفحه از پرینت تراکنش های بانکی 2 صفحه جا مانده باشد، افسر ویزا به قسمت حذف شده مشکوک شده، و احتمال دارد ویزای کانادا را ریجکت کند. اشتباه در پر کردن فرم درخواست ویزای کانادا نیز می تواند یکی از علت های رد شدن ویزا کانادا باشد. جهت حصول اطمینان از طی شدن مراحل حساس اخذ ویزا کانادا به درستی و با دقت توصیه می شود تمامی این مراحل به کارشناسان مجرب سبزینه سپرده شود.
 10. نداشتن تمکن مالی لازم برای سفارت کانادا می تواند یکی از علت های ریجکتی ویزای کانادا باشد. با توجه به شرایط کنونی (شهریور 98) میزان تمکن مالی برای ویزای کانادا 150 میلیون تومان یا بالاتر می باشد. تمکن مالی از بانک به معنی مانده حساب فرد در حساب بانکی می باشد.
 11. عدم ارائه بیمه تأمین اجتماعی برای سفارت کانادا (در صورت کارمند بودن) یا بیمه خویش فرما (در صورت کارفرما بودن) می تواند یکی از علت های ریجکت شدن ویزای کانادا باشد. چنانچه متقاضی کارمند یا کارفرما نیست، بسته به شرایط اجتماعی وی ارائه مدارک مربوطه به سفارت کانادا الزامی است. متقاضیان اخذ ویزای کانادا می توانند جهت آگاهی از مدارک لازم مختص هر فرد با کارشناسان آژانس مسافرتی سبزینه تماس حاصل فرمایند، یا بر لینک مدارک لازم برای ویزای کانادا کلیک نمایند.
 12. نداشتن family ties یا پیوندهای خانوادگی در ایران، و بالعکس پیوندهای خانوادگی قوی در کانادا افسر ویزا را مشکوک به عدم بازگشت متقاضی به کشور خود می کند. این پیوندها به معنی وابستگی متقاضی به خانواده اش می باشد. دعوتنامه از خانواده در کانادا بایستی به اصطلاح قوی باشد. به این معنی که مدارک شغلی و مالی شخص دعوت کننده بایستی مناسب و سطح بالا باشد، که افسر ویزا را متقاعد به توانایی مالی دعوت کننده جهت تأمین هزینه های دعوت شونده می سازد.

افسر ویزا و کنسولگر با دارا بودن یک برگه چک لیست، حین بررسی مدارک متقاضی، 12 مورد را بررسی کرده و در صورت واجد شرایط نبودن متقاضی گزینه های مربوط به علل ریجکتی ویزای کانادا را تیک می زنند. چنانچه یکی از این موارد تیک نخورد به معنی ریجکت ویزای کانادا می باشد. خبر ریجکتی ویزای کانادا به صورت ایمیل ابلاغ می گردد، و چنانچه دلیل ریجکتی ویزای کانادا به آن ایمیل ضمیمه نشده باشد، بایستی نسبت به درخواست برگه دلیل ریجکتی ویزای کانادا اقدام نمود.

دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا چیست؟

 

 

دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا شامل همان موارد فوق می باشد که به طور کامل به توضیح آن ها پرداخته شد. زمانی اخذ ویزای کانادا تضمینی می شود که متقاضی از شرایط مناسب (ترجیحاً متأهل و بالای 30 سال) و مدارک کافی برخوردار باشد. نحوه تهیه، آپلود و ارسال مدارک نیز از اهمیت ویژه ای در پیشگیری ریجکتی ویزای کانادا برخوردار است، که چنانچه کل مسیر اخذ ویزای کانادا از صفر تا صد به دست کارشناسان مجرب آژانس سبزینه انجام شود، جای هیچ گونه نگرانی برای ریجکت شدن ویزای کانادا وجود نخواهد داشت. علت های ریجکت ویزای توریستی کانادا که بالاتر به توضیح کامل آن ها پرداخته شد به طور خلاصه شامل موارد ذیل می باشد:

 • عدم ارائه تراول هیستوری لازم برای ویزای کانادا (سابقه سفر لازم برای ویزای کانادا)
 • عدم ارائه مدارک شغلی مناسب برای ویزای کانادا
 • عدم ارائه مدارک مالی مناسب برای ویزای کانادا
 • عدم ارائه برنامه سفر به سفارت کانادا
 • عدم ارائه بلیط هواپیما، رزرو هتل و بیمه مسافرتی به سفارت کانادا، یا ارائه نسخه های تقلبی
 • اشتباه در ارسال مدارک طبق استانداردهای سفارت کانادا، یا ارسال ناقص مدارک
 • عدم ارائه تمکن مالی مناسب برای ویزای کانادا

کمی بالاتر به توضیح کامل همه علت های رد شدن ویزای کانادا پرداخته شده است.

مطالعه بیشتر: راهنمای جامع مهاجرت به کانادا

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

 

 

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا شامل همان موارد فوق به علاوه کسری مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا از جمله پذیرش تحصیلی از کانادا ، عدم ارائه مدارک مالی لازم برای ویزای تحصیلی ( بودجه لازم برای تحصیل در کانادا ) ، عدم ارائه برنامه تحصیلی برای سفارت کانادا ، عدم ارائه مدارک مربوط به تحصیل ، ضعف یا نداشتن پیوندهای خانوادگی در ایران ( وابستگی خانوادگی در ایران مانند پدر، مادر، برادر، خواهر، همسر یا فرزند) می باشد. تمامی مدارک لازم جهت قانع کردن افسر ویزای کانادا برای بازگشت به ایران بایستی به سفارت کانادا یا همان دفتر انگشت نگاری کانادا ( دفتر vfs کانادا در ترکیه ، ارمنستان ، گرجستان ، امارات و آذربایجان ) ارائه شود. جهت آگاهی از علت های ریجکت شدن ویزای کانادا آغاز متن در این صفحه را مطالعه نمائید.

دلایل ریجکت ویزای همراه کانادا (برای دانش آموزان و یا دانشجویان) چیست؟

دلایل ریجکت ویزای همراه کانادا برای دانش آموزان و یا دانشجویان می تواند شامل نقصی مدارک لازم جهت قانع کردن افسر ویزا به بازگشت دانش آموز یا دانشجو و همراه او به کشور خود باشد. تمام علت های ریجکت شدن ویزا کانادا در آغاز متن در این صفحه به طور کامل توضیح داده شد، و نقص در هر کدام از این مدارک که باعث شود افسر ویزا به بازگشت محصل و همراهش به ایران تردید کند منجر به ریجکت ویزا کانادا می شود. به طور خلاصه علت های ریجکت ویزا کانادا برای همراه محصل شامل موارد ذیل می باشد:

 • عدم ارائه مدارک مالی لازم برای سفارت کانادا
 • عدم ارائه مدارک مبنی بر وابستگی ها در ایران (مانند ملک، خودرو، اعضای دیگر خانواده و ...)
 • عدم ارائه رزرو بلیط هواپیما به سفارت کانادا یا ارائه نسخه تقلبی
 • اشتباه در آپلود مدارک کانادا در سایت سفارت یا اشتباه در اسکن مدارک طبق استاندادها
 • هر کسری مدارک برای ویزای کانادا ، اشتباهات در تهیه مدارک یا اشتباهات دیگر که باعث تردید افسر ویزا به بازگشت متقاضی به ایران شود منجر به رد شدن ویزا کانادا خواهد شد. جهت جلوگیری از ریجکتی ویزای کانادا توصیه می شود اخذ ویزا کانادا به کارشناسان مجرب آژانس مسافرتی سبزینه سپرده شود.

پس از رد شدن ویزای کانادا چه اقداماتی لازم است؟

پس از رد شدن ویزای کانادا چنانچه رأی افسر ویزا علی رغم شرایط و مدارک مناسب متقاضی ناعادلانه باشد و ویزا به نا حق ریجکت شده باشد، بایستی نسبت به اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا از طریق سایت رسمی سفارت کانادا اقدام نمود. چنانچه ریجکتی ویزا به جا و صحیح بوده است، نیازی به نامه اعتراض به ریجکتی کانادا نبوده، و بایستی پس از مدت شش ماه و فراهم آوردن مدارک بیشتر مجدداً جهت اخذ ویزا اقدام نمود. به عنوان مثال چنانچه مدارک مالی از جمله ریز پرینت گردش حساب دلیل ریجکتی ویزای کانادا بوده باشد، متقاضی می بایست جهت تقویت گردش حساب بانکی خود اقدام کرده، و پی از شش ماه مجدداً نسبت به اخذ ویزا کانادا اقدام نماید.

در گام اول بایستی نسبت به اطلاع یافتن از علت ریجکتی ویزای کانادا اقدام نمود. علت یا علت های ریجکتی ویزا کانادا در نامه ای با اسم نامه ریجکتی ارسال می شود. نمونه عکس این نامه را می توانید کمی پایین تر مشاهده نمائید. موارد ریجکتی ویزای کانادا به شرح ذیل می باشد:

 • افسر ویزا قانع به بازگشت متقاضی به ایران نشده است.
 • نداشتن سابقه سفر مناسب (خصوصاً سفر به کشورهای شینگن)
 • عدم ارائه برنامه سفر شفاف و واضح که در آن محل اقامت متقاضی در کانادا ذکر شده باشد.
 • پیوندهای خانوادگی در ایران و کانادا (وابستگی های خانوادگی)
 • عدم ارائه برنامه سفر که در آن مدت اقامت متقاضی در کانادا ذکر شده باشد.
 • هدف از سفر
 • کاستی در مدارک شغلی
 • کاستی در مدارک مالی و عدم اثبات تئانایی مالی جهت تأمین هزینه های سفر
 • کاستی مدارک مربوط به شخص دعوت کننده

در نامه ریجکتی، چنانچه رأی افسر ویزا به ریجکتی ناعادلانه بوده است، بایستی با استناد به مورد تیک خورده در نامه ریجکتی و ناعادلانه بودن رأی نسبت به درخواست تجدید نظر افسر ویزا اقدام نمود. به عنوان مثال، چنانچه متقاضی از مدارک مالی قوی برخوردار بوده ولی در نامه ریجکتی مورد کاستی در مدارک مالی تیک خورده باشد، بایستی ضمن اعتراض به مورد تیک خورده مجدداً به مدارک مالی کامل خود اشاره کرده و نسبت به درخواست بررسی مجدد اقدام نماید.

به دلیل خلاصه بودن علت های تیک خورده در نامه ریجکتی، توصیه می شود پس از دریافت نامه ریجکتی نسبت به درخواست نت افسر ویزا که به نام GCMS مشهور می باشد اقدام نمود. در این نت جزئیات علت ریجکتی شرح داده شده است، و با استفاده از آن می توان به منطقی بودن یا نبودن رأی به ریجکتی پی برد. مزیت نت GCMS کانادا در این است که می توان با آگاهی از علت اصلی ریجکتی ویزای کانادا نسبت به تنظیم نامه اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا به طور دقیق تر و شفاف تر اقدام نمود، یا نسبت به تهیه مدارک و تقویت شرایط لازم برای ویزای کانادا در مدت شش ماه و سپس اقدام مجدد جهت اخذ ویزا اقدام نمود. به عنوان مثال، ممکن است گزینه نقص در مدارک مالی به عنوان علت ریجکت شدن ویزای کانادا در نامه ریجکتی تیک خورده باشد، ولی مشخص نشده باشد که آیا علت ریجکتی ویزا کانادا ناکافی بودن تمکن مالی، ناکافی بودن گردش حساب یا به عنوان مثال کسری 2 صفحه از 60 صفحه پرینت گردش حساب باشد. جهت مشخص شدن علت اصلی ریجکتی کانادا بایستی نت افسر ویزا GCMS را که حاوی توضیحات کامل است مطالعه نمود.

فرم نامه ریجکتی ویزای کانادا در سایت رسمی سفارت کانادا موجود بوده، و می توان پس از تحقیق و مشاهده نمونه فرم تکمیل شده نامه ریجکتی در سایت های مختلف و حصول اطمینان از تنظیم یک نامه استاندارد با محتوای صحیح نسبت به اعتراض ریجکتی ویزای کانادا اقدام نمود.

زمان اقدام مجدد پس از ریجکت شدن ویزای کانادا چه موقعی است؟

زمان اقدام مجدد پس از ریجکت شدن ویزای کانادا بستگی به علت ریجکتی و شرایط متقاضی دارد. در برخی موارد چنانچه رأی افسر ویزا ناعادلانه بوده، بایستی در اسرع وقت نسبت به رفع ریجکتی و اعتراض به آن اقدام نمود. ولی چنانچه علت ریجکتی نقص مدارک متقاضی بوده است، بایستی نسبت به تهیه مدارک جدید و تقویت شرایط برای ویزای کانادا (مانند تقویت مدارک مالی، رفع کاستی های مدارک شغلی و ...) اقدام نمود، و زمان صرف شده برای فراهم آوردن مدارک و شرایط جدید بستگی به میزان کاستی ها باشد. مدت زمان توصیه شده برای اقدام مجدد شش ماه می باشد.

 

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

 

نحوه اعتراض به رد شدن ویزای کانادا به چه صورت است؟

 

 

 

 

نحوه اعتراض به رد شدن ویزای کانادا به صورت کامل کمی بالاتر شرح داده شد. عنوان مراحل اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا به ترتیب به شرح ذیل می باشد:

 1. دریافت نامه ریجکتی و مشاهده گزینه تیک خورده
 2. درخواست نامه GCMS کانادا به منظور مطالعه دقیق علت ریجکتی که از زمان درخواست 2 الی 3 هفته به طول می انجامد.
 3. دانلود فرم ریجکتی ویزای کانادا در سایت رسمی سفارت کانادا
 4. تنظیم نامه ریجکتی طبق فرمت و محتوای استاندارد و با استناد به گزینه تیک خورده و ناعادلانه بودن رأی و ذکر دلایل مبنی بر منطقی نبودن ریجکتی به انضمام مدارک اثبات کننده جدید (در صورت وجود)
 5. ارسال از طریق سایت سفارت کانادا
 6. انتظار تا مدت 3 ماه جهت دریافت پاسخ سفارت کانادا به ریجکتی ویزا

مدارک مالی تا 2 ماه و مدارک ترجمه شده تا 6 ماه اعتبار خواهند داشت، لذا پس از دریافت خبر ریجکتی کانادا و دریافت نت GCMS کانادا بایستی در اسرع وقت نسبت به اعتراض ریجکتی ویزای کانادا اقدام نمود.

متقاضیان می توانند جهت مشاوره رایگان در خصوص دریافت ویزا کانادا ، تهیه مدارک لازم ، تقویت شرایط لازم ، خدمات سفارت کانادا شامل تکمیل فرم ویزا کانادا ، آپلود مدارک در سایت سفارت کانادا ، واریزی سایت سفارت کانادا و خرید وقت سفارت کانادا در ترکیه ، ارمنستان ، گرجستان ، امارات و آذربایجان ، بایدها و نبایدها در روز انگشت نگاری و مصاحبه ، دریافت آنلاین بیمه مسافرتی ، دریافت بلیط هواپیما ، دریافت رزرو هتل و پیکاپ ویزا کانادا از ترکیه ، ارمنستان ، گرجستان ، امارات و آذربایجان با آژانس هواپیمایی سبزینه تماس حاصل فرمایند.

این صفحه را به اشتراک بگذاریم:
دسته های این وبلاگ: اخبار مقالات
 279  |
 4.33   از   5/00   از تعداد   3   رای   |
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجربیات و سوالات خود در مورد مطالب این صفحه را با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ خواهند داد.

ContantUs مشاوره رایگان