رنگارنگ ترین شهرهای جهان کدامند | نگاهی به 15 شهر رنگارنگ جهان


لطفا امتیاز دهید >>
رنگارنگ ترین شهرهای جهان کدامند | نگاهی به 15 شهر رنگارنگ جهان زیبایی و رنگ آمیزی یک شهر کدام هستند شهر های رنگارنگ جهان را بشناسید اولین شهر زیبای جهان کجاست کپنهاگ، دانمارک Longyearbyen، نروژ Varenna، ایتالیا شوچوئن، مراکش

رنگارنگ ترین شهرهای جهان

نگاهی به 15 شهر رنگارنگ جهان

زیبایی و رنگ آمیزی یک شهر، عامل مهمی در توریست پذیری است  همانند چشم انداز، سبک معماری، مردم، پاکیزگی، و بسیاری از عوامل دیگر که در گردشگری مهم است. گذشته از همه اینها، رنگ آمیزی یک شهر نیز با رنگ های نقاشی شده در خیابان ها و ساختمان ها تعیین می شود. این رنگ ها می توانند طیف وسیعی از رنگین کمان باشند یا فقط بیش از حد یک رنگ واحد باشند. بعضی از رنگارنگ ترین شهرهای جهان به رنگهای مختلف مانند فیروزه ای، زرد طلایی، اسطوخدوس و غیره را بشناسیم.

 1. Zalipie، لهستان

Zalipie یک روستای رنگارنگ واقع در Gmina Olesno لهستان که به عنوان “روستای نقاشی شده” مشهوراست. تقریبا تمام خانه های روستا در رنگ های منحصر به فرد و طراحی گل های پیچیده نقاشی شده اند بدون توجه به مواد مورد استفاده در ساختمان. شاید این نما ها سنت و رسم این روستا باشد، و شاید رنگها برای پوشش گرده های سیاه از دودکش ها در نظر گرفته شده است. اما بیشتر نظر بر این است که خانه های رنگی سنت و مرسوم است در این روستا یکی از خانه های رنگ شده در حال حاضر موزه ای است که فرهنگ محلی را نشان می دهد.

 

Burano, Italy

 1. Burano، ایتالیا

بورانو جزیره کوچک واقع در ولسوالی ونیزی در سمت شمالی ایتالیا است. دلیل اصلی این که این جزیره محبوب شده رنگی بودن آن است، تعداد زیادی خانه های رنگارنگ است که در هر دو طرف کانال های شهر ایستاده اند. علاوه بر صحنه ای زیبا که توسط خانه ها ایجاد می شود، آب در کانال های سبز سبز است، در نتیجه، یک صحنه جادویی است در حالی که منعکس کننده خانه های رنگارنگ است.

تاریخ جزیره به دوران رومی در قرن ششم باز می گردد. امروز، اگر کسی بخواهد خانه خود را رنگ بزند، باید یک درخواست رسمی برای مقامات برای تعیین رنگ بر اساس رنگ رسمی ایجاد کند.

 

 

 1. کپنهاگ، دانمارک

در کپنهاگ یکی از پرطرفدارترین ناحیه بندر نیهوان است. در این منطقه هر دو طرف کانال خانه های رنگارنگ قرار دارد و توسط تعدادی از کشتی های چوبی به همان اندازه رنگارنگ اشغال شده است. این خانه ها در قرن هفدهم و هفدهم ساخته شده و اکنون بیشتر به عنوان هتل ها مورد استفاده قرار می گیرند. این خانه های زیبا حتی موفق به جذب افراد معروف مانند نویسنده هانس کریستین آندرسون که در خانه شماره 20 زندگی می کرد شده اند.. قدیمی ترین خانه خانه شماره 9 است که قدمت آن به سال 1961 میلادی میرسد. این ساختار باستانی هنوز هم در شکل اولیه خود ایستاده است.

 

 

 

 1. مندون، فرانسه

مونتان “مروارید فرانسه” نام دارد که کمون فرانسوی است که در منطقه Alpes-Maritimes در منطقه جنوب شرقی فرانسه واقع شده است. شهرک های شهر به خاطر باغ های آن مانند جاردین سره د لا مدون و بوتانا مارشال جودین شناخته شده است با وجود ساختمان های رنگارنگ، این باغ ها و سازه ها به ماهیت رنگارنگ شهر زیبا کمک می کنند.

 

 

 

 

 1. شوچوئن، مراکش

این شهر کوچک در کوههای ریف واقع شده است که در سمت شمال غربی مراکش واقع میباشد. پس از تاسیس آن در سال 1471، این شهر یکی از جاذبه های گردشگری جهان به شمار می رفت، در سال 1930، طرح رنگی بنفش شهر را به نمایش گذاشت. بیشتر ساختمان ها در رنگ های آبی رنگ هستند که آسمان را نمایان می کنند و همچنین بهشت. در زمان های مختلف روز، شهر زیر سایه آبی روشن به نظر می رسد.

 

 

 

 

 1. گواتاپ، کلمبیا

این شهر، در بخش Antioquia کلمبیا واقع شده است. هر یک از ساختمان های شهر دارای کاشی های روشن رنگی است که نمایه های مختلفی از قبیل محصولات مغازه ها و فرهنگ محل را دارند. این تصاویر شامل چیزهایی مانند مردم، حیوانات و اشکال عمومی است. با توجه به تاریخ محل، این رسم معماری از صاحب خانه ها دست به دست گششته است تا تصاویر در کنار خانه های خود را نقاشی کنند. به غیر از رنگ، گردشگران نیز توسط چشم انداز باور نکردنی پانورامیک ارائه شده از بالای تپه در شهر سورپرایز می شوند.

 

 

 

 

 1. پورتو د لا کروز، اسپانیا

این شهر به “بندر صلیب” شناخته میشود و در منطقه شمالی جزیره تنریف واقع شده است. شهر دارای یک تاریخ غنی است و از و ابتدای قرن شانزدهم به وجود آمده است و تبدیل به یک مقصد توریستی مهم در دهه 1950 شده است. ساختمان ها نیز در رنگ های مختلف رنگ شده اند و درهای دارای تصاویر کوچک نشان دهنده اسم ها و نام خانوادگی خانواده ها هستند.

 

 

 

 

 1. Village of Gamcheon Village، کره جنوبی

این روستای فرهنگی در شهر ساحلی بوسان در کره جنوبی واقع شده است. جالب توجه است که روستای فرهنگی قبلا پناهگاه بود است و برای پناهندگان جنگ کره تعبیه شده بوده است.. با این حال، در سال 2009، وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری دولت طرح ابتکاری فرسوده شدن این محل را با اجازه دادن به نقاشان و هنرمندان در خیابان ها و ساختمان ها آغاز کرد. نقاشان روستا را دوباره نقاشی کردند و آثار هنری را در مکان های مختلف قرار دادند. این هنرمندان با استفاده از موضوع «رویای ما از بوسان ماچو پیکو» این مکان را به یک شگفتی منحصر به فرد تبدیل کرده است که توسط هزاران گردشگر ملاقات می شود.

 1. هاوانا، کوبا

هاوانا بزرگترین شهر پایتخت کوبا است. از آخرین سرشماری، این شهر حدود 2،106،146 نفر را تشکیل داده است که بیشترین جمعیت آن در کوبا است. ماهیت رنگارنگ شهر از چندین چیز الهام میگیرد مانند حاباء ثروتمند قدیمی هاوانا که دارای برخی از ساختمانهای قدیمی و همچنین ساختمان های رنگارنگ و اتومبیل است. این شهر دارای فرهنگ های مختلفی از جمله رقص سالسا محبوب است، هاوانا در سال 1982 به عنوان میراث جهانی یونسکو تبدیل شد.

 

 

 

6 . Varenna، ایتالیا

Varenna یک شهر کوچک واقع در اطراف دریاچه کومو در استان لکو است که در لومباردی واقع در 37 کیلومتری شمال میلان واقع شده است. این شهر در سال 769 بنا نهاده شده است، شهر دارای مناظر جذاب مانند موزه Castello di Vezio، باغ های فاضلاب در ویلا مونسترو رنگ های مختلف مانند زرد روشن و قرمز به در این شهر به چشم می خورد. در پشت شهر کوهی زیبا با پوشش گیاهی سبز به چشم میخورد همانند یک رویا

 

 

 

 

 1. کلمار، فرانسه

کلمار یک شهر رنگارنگ واقع در منطقه شمال شرقی فرانسه در منطقه الزاس است. این شهر به خاطر معماری باستانی آن، نشانه ها و چندین موزه مانند موزه یوتلیندن مشهور است.. در حقیقت، یک خانه در این خیابان، به طرز متفاوتی از خانه مجاور رنگ آمیزی شده است تا رنگ و بوی شهر را حفظ کند. خانه ها در رنگ های مختلف مانند صورتی، زرد، سبز، آبی، بنفش و دیگر رنگها به چشم میخورند. در طول تعطیلات مانند عید پاک، خانه ها رنگ آمیزی می شوند تا حتی رنگی تر باشند.

 

 

 

 

 1. گواناویواتو، مکزیک

گواناویواتو در مرکز مکزیک می باشد. یک دره باریک، خیابان های شهر باریک و پیچیده است.. بر خلاف اکثر شهرهای رنگارنگ دیگر، هیچ الگوی مشخصی برای نقاشی و یا برنامه ریزی برای نقاشی به اثبات نرسیده است. برخی از رنگ خانه شامل زعفران زرد، سبز آهک و دیگران است.

 

 

 

 

 1. سنت جان، کانادا

این شهر بندر در کانادا قدیمی ترین شهر در کانادا است که در سال 1785 تأسیس شد. خانه های رنگارنگ در منطقه مرکز شهر به نام “Jellybean Row” نامگذاری شده است. مردم می گویند که خانه ها دارای رنگ های روشن هستند چرا که مردم محلی قصد دارند اطمینان حاصل کنند که خلق و خوی خوشحال حتی در طول فصل های سرد و سخت حفظ می شد. هر خانه دارای سایه و رنگ منحصر به فرد خود است.

 

 

 1. Longyearbyen، نروژ

شهر Longyearbyen در مجمع الجزایر اسلوبرد در نروژ قرار دارد. این شهر نیز دارای انواع خانه های چوبی رنگی رنگی است. با توجه به یخ زدگی زمین ، این خانه ها در بالای شمع ساخته می شوند و حمل و نقل عمدتا از طریق اسکوتر برف است. دسترسی به این شهر می تواند مشکل باشد زیرا جاده های خوبی وجود ندارد. از سال 2015، این شهر دارای جمعیت 2144 نفر از نروژ، تایلند، روسیه و چند کشور دیگر بود.

 

 

 

 

 1. جودپور، هند

جدهپور در هند، دومین شهر بزرگ راجستان است که توسط مردم محلی “The Blue City” نامگذاری شده است. نام مستعار شهر از رنگ آبی روشن خانه ها، که قلعه مشهور Mehrangarh در جدهپور را احاطه کرده است، می باشد. گفته می شود که سنت نقاشی خانه ها سایه روشن آبی است و این اعتقاد بر این است که این رنگ خانه ها را خنک نگه می دارد و مسیحیت را دور نگه می دارد.

 

 

 

 

منبع سایت :www.worldatlas.com

بحث و تبادل نظر
لطفا سوالات، نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را مطرح کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.